Справа № 2-А-1949/10
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 грудня 2010 року Лутугинський районний суд Луганської області у складі: головуючого судді Кутіщевой Л.П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 д о управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області про стягнення соціальної допомоги дитині війни
ВСТАНОВИВ:
7 грудня 2010 року позивач звернувся з вказаним позовом до суду .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він має статус дитини війни у зв’язку з чим, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виплачувана йому пенсія повинна підвищуватись на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Відповідач у 2009 році пенсію йому не підвищив, а тому просив визнати дії відповідача неправомірними та зобов*язати його нарахувати йому не отриману допомогу за період з 1 січня 2009 року . Позивач у судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, просив розглянути справу за його відсутності. У запереченнях проти позову, які є в матеріалах справи, відповідач посилається на наступне. Позивачем пропущений строк звернення до суду. Законом України « Про Державний бюджет України на 2009 рік» виплату надбавки дітям війни не передбачено. Вважав свої дії правомірними, тому просив суд відмовити у задоволенні позову.
17 грудня 2010 року постановлено ухвалу про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що позивач має правовий статус дитини війни, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 ( а.с. 5) та ксерокопією паспорту позивача.( а.с.4)
Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-4, що набрав чинності 01 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р. внесено зміни до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зокрема статтею 6 вказаного Закону після внесення змін передбачалось, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.
Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року положення пункту 28 розділу ІІ «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007р. щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнані такими, що не відповідають Конституції України.
Статтею 71 Закону України « Про державний бюджет України на 2009 рік» Кабінету Міністрів України надано право у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.
Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» залежить від розміру мінімальної пенсії за віком, а тому розміри надбавки, встановлені постановою Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року, на які посилається відповідач, не можуть застосовуватися дітям війни.
Отже, нарахування та виплата у 2009 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм «Закону України «Про соціальний захист дітей війни», згідно статті 6 якого дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Таким чином, вимоги позивача щодо зобов’язання управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області здійснити перерахунок підвищення до пенсії дитини війни підлягає задоволенню з 1 січня 2009 року без обмеження певною датою, оскільки Законом України «Про соціальний захист дітей війни» не передбачено строк його дії.
Суд вважає, що позивачем не пропущено строк звернення до суду, оскільки про порушення своїх прав він дізнався 2 грудня 2010 року після отримання відповіді відповідача.
Згідно ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб*єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України, а у випадку часткового задоволення позову – відповідно до задоволених вимог.
Керуючись ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 110 Закону України „Про державний бюджет України на 2008 рік”, Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити .
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі щодо нарахування та виплати підвищення до пенсії дитині війни з 1 січня 2009 року .
Зобов*язати управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком як дитині війни на підставі ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» за рахунок коштів Державного бюджету України з 1 січня 2009 року з урахуванням виплачених сум.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 3,40 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Лутугинський районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя :
- Номер:
- Опис: пенсія
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1949/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Кутіщева Лідія Павлівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.10.2010
- Дата етапу: 22.10.2010