Судове рішення #12824078

Справа № 2-326/10

                                                                 

Р І Ш Е Н Н Я

(заочне, в порядку гл. 8 розділу ІІІ ЦПК України)

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

30 червня 2010 року                                                        Васильківський районний суд

 Дніпропетровської області

У складі:    

Головуючого       – судді Чорнобук В.І.

При секретарі     – Голубенко Т.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду сел. Васильківка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -

В С Т А Н О В И В :

У травні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вищезазначеним позовом.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач в позовній заяві та у судовому засіданні посилалася на те, що вона з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 24 жовтня 1992 р..

Від цього шлюбу сторони мають неповнолітніх дітей: доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в свідоцтвах про народження яких відповідач записаний батьком.

До квітня 2009 року сторони разом виховували та матеріально утримували дітей, але з вказаного часу відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.

Угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто.

Діти знаходиться на утриманні позивача.

Інших стягнень за виконавчими документами з відповідача не проводиться.

Просила суд стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей: доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму щомісяця на дитину відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви до повноліття дітей.

В судовому засіданні позивач позов підтримала.        

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив. За таких обставин на підставі ч. 4 ст. 169 ЦПК України відповідач вважається повідомленим про день та час судового засідання і таким, що відсутній без поважних причин, що є підставою для вирішення справи на підставі наявних у ній даних і доказів і постановлення заочного рішення.

Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 24 жовтня 1992 р..

Від цього шлюбу сторони мають неповнолітніх дітей: доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в свідоцтвах про народження яких відповідач записаний батьком.

До квітня 2009 року сторони разом виховували та матеріально утримували дітей, але з вказаного часу відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.

Угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто.

Діти знаходиться на утриманні позивача.

Інших стягнень за виконавчими документами з відповідача не проводиться.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати  дитину  до  досягнення  нею повноліття.

Згідно ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний  розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30  відсотків  прожиткового  мінімуму  для  дитини відповідного  віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього  Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 183 СК України, якщо  стягуються  аліменти  на  двох  і більше дітей,  суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері,  батька на їх утримання,  яка  буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Згідно ст. 181, ч. 1 ст. 191 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батьків, починаючи від дня пред`явлення позову.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, а також наявність у платника аліментів інших дітей.

За зазначених обставин позовні вимоги слід визнати такими, що засновані на законі та підлягають задоволенню.

Оскільки позивач від сплати судового збору та інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи звільнена, на підставі п. 4 ч. 3 ст. 81, ч. 3 ст. 88 ЦПК України витрати у справі підлягають стягненню з відповідача в доход держави.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі в межах платежу за один місяць.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180 - 183, ст. 191 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 367 ЦПК України,

 

В И Р І Ш И В :

Позов  ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, аліменти на утримання його неповнолітніх дітей: доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 всіх видів заробітку (доходу) боржника, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку, до повноліття старшої дитини, стягуючи аліменти на користь матері дитини ОСОБА_1, починаючи стягнення з дня подання позову, а саме з 13 травня 2010 року

Рішення у межах суми платежу за один місяць – допустити до негайного виконання.

В порядку розподілу судових витрат стягнути з ОСОБА_2 в доход держави 51, 00 грн. судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120, 00 грн.

Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному апеляційному порядку.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, що може бути подана протягом десяти днів з дня отримання ним копії рішення. Без попереднього подання такої заяви заочне рішення оскарженню відповідачем в апеляційному порядку не підлягає.

У випадку відмови в задоволенні заяви про перегляд заочного рішення, воно може бути оскаржене відповідачем у загальному апеляційному порядку.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про його апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано.

У випадку подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання у двадцятиденний строк апеляційної скарги, рішення набирає законної силі після закінчення такого строку.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                       В.І. Чорнобук

  • Номер: 6/727/11/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-326/10
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
  • Суддя: Чорнобук Валерій Іванович
  • Результати справи: повернуто скаргу
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.12.2018
  • Дата етапу: 21.06.2019
  • Номер: 22-ц/822/597/19
  • Опис: про видачу дублікатів виконавчих листів та поновлення строку для пред"явлення їх до виконання
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-326/10
  • Суд: Чернівецький апеляційний суд
  • Суддя: Чорнобук Валерій Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.05.2019
  • Дата етапу: 21.06.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація