№2н- 2327 /2010
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 грудня 2010 року місто Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю., розглянувши заяву Приватного підприємства «Станкобуд» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості по оплаті послуг з утримання будинку та прибудинкової території з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Станкобуд» звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 за боргованості по оплаті послуг з утримання будинку та прибудинкової території у сумі 1306 грн.53коп. та судових витрат.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо із заяви про видачу документів вбачається спір про право.
Як вбачається із заяви та витягу з особового рахунку боржників НОМЕР_1, доданого до заяви, заявник просить стягнути з боржника борг по оплаті послуг з утримання будинку та прибудинкової території, який виник за період жовтня 2003 року по грудень 2007 року.
Відповідно до ст.257 Цивільного кодексу України (в редакції 01.01.2004 року) та ст. 71 Цивільного кодексу Української РСР (в редакції, що діяла до 01.01.2004 року) загальний строк позовної давнини складає 3 роки.
Згідно до ст.75 Цивільного кодексу Української РСР позовна давність застосовується судом, арбітражним або третейським судом незалежно від заяви сторін, а відповідно до ч. 3 ст.267 Цивільного кодексу України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (ч.4 ст.267 Цивільного кодексу України).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що у прийнятті заяви слід відмовити, оскільки із заяви та доданих до неї документів вбачається спір про право заявника на стягнення заборгованості поза межами строку позовної давнини.
Керуючись ст.ст. 96, 100 ч.3 п.2, 101 ЦПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Приватному підприємству «Станкобуд» у прийнятті заяви про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 боргу у сумі 1306 грн.53 коп.
Роз’яснити заявнику його право на звернення до суду в порядку позовного провадження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається Апеляційному суду Донецької області через Краматорський міський суд протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: