Судове рішення #12827778

                                                                         

                                       

                                                                                                                                                         справа  № 2-7246/10

                                                                      Р І Ш Е Н Н Я

                                                  І М Е Н Е М                    У К Р А Ї Н И

15 листопада 2010 року Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:

                                    головуючого судді                                Кульбакова І.В.,

                                    при секретарі                                         Тураєвої Г.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Гірницькому районі м. Макіївки про зобов’язання відповідача зарахувати час відбуття виправних робіт до страхового стажу,

                                                                   В С Т А Н О В И В:

         Позивач звернувся до суду з позовом до УПФУ Гірницького району м. Макіївки про зарахування часу відбуття виправних робіт до страхового стажу.

         У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги та показав суду, що з 23 січня 1981 року по 22 вересня 1985 року він працював на шахті Холодна Балка, виробничого об’єднання «Советськвугілля». За час роботи з 02 лютого 1984 року по 06 грудня 1984 він відбував покарання у вигляді виправних робіт. За час відбуття покарання він працював у якості ГРОЗ 5 розряду, вказану професію включено до списку 1. Проте після того, як він повністю відбув покарання, в його трудовій книжці було зроблено відмітку про не зарахування в загальний та безперервний трудовий стаж час відбуття покарання  у вигляді виправних робіт. За увесь час відбуття покарання у вигляді виправних робіт з його заробітної плати провадилось утримання платежів. За таких обставин позивач прохав суд ухвалити рішення, яким зобов’язати відповідача зарахувати час відбуття покарання у вигляді виправних робіт до страхового стажу, який дає право на пенсію на пільгових умовах.

         Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, на адресу суду надіслав заперечення проти позову, зазначивши суду, що оскільки не має відповідного рішення суду про зарахування до страхового стажу періоду відбування покарання у вигляді виправних робіт ОСОБА_1, то не має законних підстав про зарахування вказаного строк до страхового стажу.

         Суд, дослідивши надані до суду письмові докази, проаналізувавши доводи позивача та заперечення проти позову, вважає позов обґрунтований та підлягаючий задоволенню виходячи з наступного.

         З копії трудової книжки позивача встановлено, в графі 14 зроблено запис «Час відбуття виправних робіт с 02 лютого 1984 року по 06 грудня 1984 року в загальний безперервний трудовий стаж не зараховується».

         З довідки ВП «Шахта «Холодна Балка» встановлено, що з заробітної плати ОСОБА_1 за 1984 рік нараховувалися страхові внески до пенсійного фонду України.

         Відповідно до вимог ч. 3 ст. 42 КВК України, який набув чинності з 01 січня 2004 року, час відбуття засудженим покарання у вигляді виправних робіт зараховується до загального стажу роботи.

         Ч. 3 ст. 95 виправно – трудового кодексу України в редакції від 23 грудня 1970 року, передбачала,що час відбуття покарання у вигляді виправних робіт може бути включено судом до загального трудового стажу засудженого.

         На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 214-215 ЦПК України, ч. 3 ст. 95 ВТК Українив редакції від 23 грудня 1970 року,

                                                                      В И Р І Ш И В :

         Позов ОСОБА_1 до УПФУ в Гірницькому районі м. Макіївки про зобов’язання відповідача зарахувати час відбуття виправних робіт до страхового стажу, - задовольнити.

         Зарахувати час відбуття покарання ОСОБА_1 покарання у вигляді виправних робіт з 02 лютого 1984 року по 06 грудня 1984 року, зобов’язавши відповідача включити вказаний період до страхового стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах відповідно списку № 1, затвердженого Постановою КМУ України від 16 січня 2003 року № 36.

         Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення

         

                     Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація