Судове рішення #12831250

Справа №2-16025/2010 рік

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

19 листопада 2010 року  Московський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді              Зінченко Ю.Є.

при секретарі                      Колтур Я.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, суд –

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача в якому зазначила, що перебуває з відповідачем в зареєстрованому шлюбі з 27.04.1996 року. Від шлюбу з відповідачем вони мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, в зв’язку з чим просить стягнути на її користь аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі 800 грн щомісяця до повноліття дитини.

В судове засідання позивач не з'явилася, але надала до суду письмову заяву в якій просила позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, розглядати справу в її відсутність та ухвалити заочне рішення.

Відповідач про час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, причину неявки в судове засідання не повідомив. Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, дослідивши надані суду докази, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження дитини, ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, її батьками є: батько ОСОБА_2, матір ОСОБА_1.

Згідно копії свідоцтва про одруження, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали шлюб 27.04.1996 року, про що зроблено відповідний актовий запис № 459 в Московському відділі РАГС м. Харкова, після одруження позивачу присвоєно прізвище ОСОБА_1.

Згідно довідки про склад сім’ї, ОСОБА_1  зареєстрована та мешкає за адресою: м. Харків. АДРЕСА_1, разом з нею мешкає її донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття  

Згідно ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Згідно ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Згідно ст. 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Оскільки суду невідомий розмір доходу відповідача, чи має він постійний чи мінливий заробіток, розмір коливань між щомісячним заробітком, суд, враховуючи інтереси неповнолітньої дитини, стягує аліменти у розмірі ? частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менш 30 відсотків від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Суд розподіляє судові витрати відповідно до ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5,10,11,57-60,88,212-215 ЦПК України, ст.ст. 180,181,183, 191 Сімейного кодексу України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23 вересня 2010 року до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. на користь держави.

В іншій частині позовних вимог – відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його оголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя                                                                                                                                                    Зінченко Ю.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація