ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
“ 14” грудня 2010 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого, судді – САВРАНСЬКОЇ Т.І.,
при секретарі – Юрченко С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Фороської селищної ради, ОСОБА_2, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Товариства з обмеженою відповідальністю «Югуніверсалсервіс», - про визнання незаконним та скасування правового акту індивідуальної дії та скасування Державного акту на право власності на земельну ділянку,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Ялтинського міського суду АРК із зазначеним позовом у порядку цивільного судочинства.
Справа розглядається з 16 вересня 2009 року (а.с. 24).
У судове засідання позивач вдруге не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
З’ясувавши думку представника відповідача, суд порушив питання про залишення позовної заяви без розгляду у зв’язку з неявкою позивача і дійшов висновку про таке.
Статтею 157 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 169 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання представника позивача, повідомленого належним чином, без поважної причини або неповідомлення ним про причину повторної неявки, і якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає заяву без розгляду.
Цивільна справа призначалась до розгляду у судовому засіданні на 30 листопада 2010 року і 14 грудня 2010 року, але обидві рази у судове засідання при належному повідомленню не з’явився.
Як зазначено у ч. 3 статті 27 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки.
За умови встановлення факту повторної неявки позивача за викликом суду, залишення позовної заяви без розгляду є обов’язковою процесуальною дією.
Таким чином, позовну заяву слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 169, 207 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Фороської селищної ради, ОСОБА_2, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Товариства з обмеженою відповідальністю «Югуніверсалсервіс», - про визнання незаконним та скасування правового акту індивідуальної дії та скасування Державного акту на право власності на земельну ділянку – залишити без розгляду.
Особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.І. Савранська