Справа № 2о - 131
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
23 листопада 2010 року смт. Михайлівка
Михайлівський районний суд Запорізької області,
у складі: головуючого судді Мовчана О.Г.
при секретареві Проскурня Н.В.
за участю: заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Михайлівка справу за заявою ОСОБА_1, за участю зацікавленої особи: Михайлівської селищної ради про встановлення факту родинних відносин, -
В С Т А Н О В И В :
До Михайлівського районного суду звернувся ОСОБА_1 з заявою про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Свої вимоги заявник мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його матір, ОСОБА_2, після смерті якої залишилося спадкове майно. При житті померла склала заповіт, відповідно до якого все своє майно заповіла заявнику.
При зверненні до Михайлівської державної нотаріальної контори з метою оформлення спадщини та отримання свідоцтва про право на спадщину було вказано на необхідність пред’явлення свідоцтва про смерть спадкодавця та свідоцтва про народження заявника. Після пред’явлення вказаних документів було встановлено, що в свідоцтві про народження ОСОБА_1 ім’я матері вказане як «ОСОБА_2», а в свідоцтві про смерть спадкодавця – «ОСОБА_2». Інші анкетні дані співпадають.
Підтвердженням того, що померла ОСОБА_2 була матір’ю заявника, є запис в свідоцтві про шлюб, який був укладений між батьком заявника та ОСОБА_2 06.05.1955 року, після укладення якого матері заявника присвоєно прізвище «ОСОБА_2».
Встановлення факту родинних відносин між заявником та ОСОБА_2 необхідне для отримання свідоцтва на спадщину, що змусило ОСОБА_1 звернутися до суду.
На обґрунтування заявлених вимог заявником надані суду:
• світлокопія свого паспорту;
• світлокопія свідоцтва про смерть ОСОБА_2;
• світлокопія свідоцтва про народження ОСОБА_1;
• світлокопія свідоцтва про народження ОСОБА_3
• світлокопія свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_3;
• світлокопія заповіту ОСОБА_2 від 01 грудня 2003 року.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 підтримав вимоги у повному обсязі, пославшись на доводи, викладені у заяві.
Представник Михайлівської селищної ради до судового засідання не з’явився, але надав суду заяву, яка містить клопотання про розгляд справи за його відсутності. Проти заяви не заперечує.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що є рідним братом заявника та сином померлої ОСОБА_2. Підтверджує той факт, що ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснив, що проживає по сусідству з заявником, тому добре знає його родину. Підтверджує, що ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, являється матір’ю ОСОБА_1.
Заслухавши пояснення заявника, свідків, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про потребу задоволення заявлених вимог у повному обсязі, виходячи з наступного:
- відповідно до ст.11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, наданих сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі;
- відповідно до ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях;
• відповідно до ч.1 ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими учасниками, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню;
• в судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла матір заявника, ОСОБА_2. При зверненні ОСОБА_1 до Михайлівської державної нотаріальної контори для прийняття спадщини після смерті матері було встановлено, що в свідоцтві про народження ОСОБА_1 ім’я матері вказане як «ОСОБА_2», а в свідоцтві про смерть спадкодавця – «ОСОБА_2», в зв’язку з чим, заявник не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину;
• відповідно до положень п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України „суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами»;
• як вбачається з матеріалів справи в наслідок розбіжностей в документах щодо імені спадкодавця, заявник позбавлена можливості реалізувати своє право на отримання спадщини, в зв’язку з чим з врахуванням досліджених обставин суд приходить до висновку про доведеність вимог та потребу їх задоволення.
Питання стосовно судових витрат підлягає вирішенню відповідно до положень ст.88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.124, 129 Конституції України, ст.ст.10, 11, 27, 30, 60, 88, 209, 212, 212-217, п.1 ч.1 ст.256, 257-259 ЦПК України,
В И Р І ШИ В:
Вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є сином ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Сторони та інші особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Суддя
Михайлівського районного суду
Запорізької області О.Г. Мовчан