ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
У Х В А Л А
«21» грудня 2010 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого, судді – САВРАНСЬКОЇ Т.І.,
при секретарі – Юрченко С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення від «10» листопада 2010 року, постановленого у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про знесення самочинної будівлі,
В С Т А Н О В И В :
Заочним рішенням Ялтинського міського суду АРК від 10 листопада 2010 року зазначена позовна заява задоволена. Зобов’язано ОСОБА_1 знести самочинно споруджену на земельній ділянці в районі будинку АДРЕСА_1 одноповерхову будівлю площею 16 кв.м. разом з огорожею.
ОСОБА_1 звернувся до Ялтинського міського суду АРК із заявою про перегляд заочного рішення, посилаючись на обставини поважності причин його неявки в судове засідання через хворобу і вирішення адміністративної справи з приводу спору про незаконність та скасування рішення Алупкінської міської ради про передачу у власність ОСОБА_2 спірної земельної ділянки та скасування акту реєстрації права власності.
У судове засідання особи, які брали участь у цивільній справі, не з’явились, що не перешкоджає вирішенню заяви про перегляд заочного рішення по суті.
Вивчивши зміст заочного рішення, відповідні матеріали справи, суд дійшов висновку про таке.
Відповідно до ч. 3 ст. 231 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою:
1. 1. залишити заяву без задоволення;
2. 2. скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
Заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з’явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи (стаття 232 ЦПК України).
Отже, метою процедури перегляду заочного рішення є надання можливості відповідачу, який не брав участі у судовому засіданні з поважних причин, подати суду свої обґрунтовані доказами заперечення проти позову.
Заочним рішенням Ялтинського міського суду АРК від 10 листопада 2010 року зазначена позовна заява задоволена.
Обгрунтовуючи обставини поважності причин неявки у судове засідання, ОСОБА_1 посилається на захворювання, проте не надав суду листа непрацездатності або медичної довідки.
На докази, які мають істотне значення для вирішення справи, заявник не посилається.
Знаходження у провадженні Ялтинського міського суду АРК адміністративної справи з приводу спору щодо оспорювання законності правового акту, на підставі якого ОСОБА_2 набула право власності на спірну земельну ділянку, значення не має, ураховуючи, що такий спір належить до приватно-правових, відповідного рішення суду у цивільній справі не ухвалювалось.
Отже, заяву про перегляд заочного рішення належить залишити без задоволення.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 228, 231, 232 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення від «10» листопада 2010 року, постановленого у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про знесення самочинної будівлі – залишити без задоволення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем у загальному апеляційному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.І. Савранська