Судове рішення #12834104

                                                           Справа № 2-0-260/10

Р І Ш Е Н Н Я

   І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

20 грудня 2010 року                                Бериславський районний суд  Херсонської області

                                                                    у складі  головуючого судді              Сіянка В. М.            

                                                                    за участю секретаря                           Фургал Н.А.

                                                 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області  в залі суду цивільну справу за заявою Раківської сільської ради про визнання спадщини відумерлою; заінтересована особа: ОСОБА_1  

ВСТАНОВИВ:

Раківська сільська рада Бериславського району Херсонської області звернулася до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто більше одного року тому помер ОСОБА_2. До смерті ця особа мешкала в с. Т.Шевченка Бериславського району Херсонської області. Таким чином місцем відкриття спадщини, згідно зі ст. 1221 ЦК України, є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна.

Померлій особі належало наступне нерухоме майно: земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 12.11 га., розташована на території земель Раківської сільської ради, Бериславського району Херсонської області на підставі державного акту на право власності на землю серії 11-ХС № 007249 зареєстрованого 14.03.2002 року за № 376 а, виданого на підставі рішення Раківської сільської ради від 20.12.2000 року № 125.

Для підтвердження зазначених даних про долю спадщини померлого та його відношення до існуючих та потенційних спадкоємців потрібно одержати зі Спадкового реєстру витяги, заповіти та спадкові договори померлої особи (її спадкову справу).

Просили суд визнати спадщину відумерлою, що залишилась після смерті ОСОБА_2, який проживав за адресою с. Т.Шевченко Бериславського району Херсонської області, та передати у власність територіальної громади Раківської сільської ради зазначений в заяві об’єкт нерухомого майна, що належав померлій особі.

    У судовому засіданні представник заявника Таранець Н.О. підтримала заявлені вимоги, з підстав, зазначених  в заяві.  

    Представник заінтересованої особи ОСОБА_1 у судовому засіданні вимоги заявника не визнав, та пояснив, що прийняв спадщину фактично.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вважає заяву такою, що не підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Згідно ч. 2 ч. 3 ст. 1277 ЦК України, заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини і така спадщина переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

 

Судом встановлено, що згідно акту про смерть № 02 від 06.02.2007 року, виданого Раківською сільською радою, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 12), тобто після його смерті минуло більше року.

До дня своєї смерті ОСОБА_2 проживав в с. Т.Шевченка Бериславського району Херсонської області, та мав на праві приватної власності земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 12,11 га., розташовану на території земель Раківської сільської ради, Бериславського району Херсонської області на підставі державного акту на право власності на землю серії 11-ХС № 007249 зареєстрованого 14.03.2002 року за № 376 а, виданого на підставі рішення Раківської сільської ради від 20.12.2000 року № 125 (а.с. 6).

Згідно довідки Бериславської державної нотаріальної контори, після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, заведена спадкова справа № 73/07 на підставі заяв від дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_1 (а.с. 14). Свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом ще не видавалось.

Даний факт свідчить про те, що спадщина не може бути визнана відумерлою, так як спадкоємець померлого у встановленій законом формі прийняв спадщину після смерті                  ОСОБА_2 фактично.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для відмови у визнанні спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_2 відумерлою.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 277, 278 ЦПК України, ст. ст. 1268, 1277 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В:

    У задоволенні заяви Раківської сільської ради про визнання спадщини відумерлою - відмовити.

   

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області через Бериславський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення.

    Суддя                                                      В. М. Сіянко                                                                                                                                                                                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація