Судове рішення #12837284

 

Рішення

Іменем України

24 грудня 2010 р.                                                                    Іршавський районний  суд

                                                                                                                  Закарпатської області

                                     В особі    головуючого судді : Даруда І. А.

                                                     при секретарі :  Матіко О.Д.

                              за участю представника позивача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Іршава цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Імстичівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернувся до суду 29.11.2010 року з даним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його дядько (по матері) - ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина : на житловий будинок з надвірними спорудами загальною площею 80,3 м.кв., житловою площею 37,9кв.м., за адресою: АДРЕСА_1, який належав спадкодавцю на підставі Свідоцтва на право власності на нерухоме майно від 02 квітня 2010 року, виданого на підставі рішення виконкому Імстичівської сільської ради №18 від 26.02.2010.

У спадковому будинку на день смерті дядька фактично проживав він і його сім'я, але не були зареєстровані в будинку. Він зареєстрований в будинку за АДРЕСА_2, тобто в будинку який розташований у одному дворі з спадковим будинком.

До дня смерті спадкодавця він постійно допомагав йому, так, як вони проживали разом. Він вчасно прийняв спадщину, оскільки перед смертю доглядав за ним та будинком, обробляв його земельні ділянки, сплачував комунальні та інші платежі. Фактично прийняв спадщину, вступив в управління та володіння майном. Однак, при зверненні до Іршавської державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, дізнався, що згідно до ч. 1ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не зареєстрований із спадкодавцем, має в шестимісячний строк з моменту відкриття спадщини, подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, і на цій підставі нотаріусом йому відмовлено у видачі вище названого правоустановчого документу.

Після смерті дядька він єдиний спадкоємець за законом, який фактично прийняв   спадщину. Його мати, рідна сестра дядька, померла ІНФОРМАЦІЯ_3. Він успадковує майно за правом представлення. Поросить визнати за ним право власності  на спадковий житловий будинок з надвірними   спорудами   загальною   площею   80,3м.кв.,   житловою   площею 37,9кв.м., за адресою: АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_4, який помер
ІНФОРМАЦІЯ_2.

Позивач   ОСОБА_2 в  судове засідання не з’явився,  надіслав суду заяву про розгляд справи без його участі.  

Представник позивача ОСОБА_1 в суді позов підтримала, посилаючись на обставини справи, просить його задовольнити.

Представник відповідача Імстичівської сільської ради в  судове засідання не з’явився,  надіслав суду заяву про розгляд справи без його участі.    

           Суд, заслухавши пояснення представника позивача ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи вважає, що позов слід задоволити з слідуючих підстав.

В судовому засіданні належними доказами встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер дядько позивача - ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина : на житловий будинок з надвірними спорудами загальною площею 80,3 м.кв., житловою площею 37,9кв.м., за адресою: АДРЕСА_1, який належав спадкодавцю на підставі Свідоцтва на право власності на нерухоме майно від 02 квітня 2010 року, виданого на підставі рішення виконкому Імстичівської сільської ради №18 від 26.02.2010.

На день смерті дядька у спадковому будинку проживав позивач та його сім’я, однак  не були зареєстровані в будинку. Позивач зареєстрований в будинку за АДРЕСА_2, тобто в будинку який розташований у одному дворі з спадковим будинком.

Позивач фактично прийняв спадщину, оскільки перед смертю дядька доглядав за ним та будинком, обробляв його земельні ділянки, сплачував комунальні та інші платежі. Фактично прийняв спадщину, вступив в управління та володіння майном. Однак через юридичну необізнаність не звернувся з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Після смерті дядька позивач єдиний спадкоємець за законом, який фактично прийняв спадщину. Його мати, рідна сестра дядька, померла ІНФОРМАЦІЯ_3.  

 Відповідно до п. 3 ст.1266 ЦК України племінники спадкодавця спадкують ту частину спадщини, яка належала б за законом їхній матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Керуючись ст. ст. 10,11,60,212,214   ЦПК України,   п. 3 ст.1266 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити. Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 власником спадкового житлового будинку з надвірними   спорудами   загальною   площею   80,3м.кв.,   житловою   площею 37,9кв.м., який заходиться за адресою: АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

           Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляціййного суду Закарпатської області через Іршавський районний суд.  

 

              Суддя                                                                 І. А. Даруда

  • Номер: 6/638/66/22
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1415/10
  • Суд: Дзержинський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Даруда Ірина Анатоліївна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.05.2021
  • Дата етапу: 20.07.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація