- Захисник: Бабич Василь Васильович
- обвинувачений: Іващенко Андрій Володимирович
- потерпілий: Лешко Марія Степанівна
- Прокурор: Ужгородська окружна прокуратура
- підсудний: Іващенко Андрій Володимирович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 308/14121/24
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора – ОСОБА_3 , обвинуваченого - ОСОБА_4 , захисника – ОСОБА_5 , розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду у м. Ужгороді обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості в кримінальному провадженні № 12024071030001390 від 06.07.2024 про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Прага, Чеська Республіка, українця, громадянина України, раніше не судимого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , 05.07.2024 приблизно о 16:30 годині, перебуваючи біля магазину «АВС» за адресою: АДРЕСА_2 , маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, з корисливих мотивів, з метою власного збагачення, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в умовах воєнного стану, діючи таємно, впевнившись, що за його діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, шляхом вільного доступу, викрав сітку коричневого кольору, в якій знаходились грошові кошти в сумі близько 1700 гривень, продукти харчування, ліки «Ursofalk» та «Ентерожерміна», косметичка червоного кольору та парасоля чорно-синього кольору фірми «Krago», чим спричинив потерпілій ОСОБА_6 матеріального збитку на загальну суму 5231 (п`ять тисяч двісті тридцять одна) грн. Після чого ОСОБА_4 з місця вчинення кримінального правопорушення зник, викраденим майном отримав можливість розпорядитись на власний розсуд.
У зв`язку із введенням в Україні воєнного стану з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 на підставі Указу Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України №2102-ІХ від 24.02.2022 із подальшими змінами та доповненнями, у зв`язку із вторгненням російської федерації на територію України, злочин вважається вчиненим в умовах воєнного стану.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, тобто у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненій в умовах воєнного стану.
27.08.2024 між прокурором ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 , за участі захисника - адвоката ОСОБА_5 , укладено угоду про визнання винуватості, згідно з якою ОСОБА_4 беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
Сторони, із врахуванням ступеня та характеру сприяння ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, характеру та тяжкості вчиненого, з метою забезпечення досягнення суспільного інтересу в швидкому досудовому розслідуванні і судовому провадженні, узгодили покарання в межах санкції ч. 4 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі на строк 5 років, звільнивши обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням на підставі ст.75 КК України із встановленням іспитового строку та покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.
У підготовчому судовому засіданні прокурор зазначив, що при укладенні угоди були дотримані всі вимоги КПК України та КК України, а тому, просив затвердити зазначену угоду і призначити обвинуваченому за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років з подальшим звільненням обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України та покладенням обов`язків, передбачених ч.1 ст. 76 КК України.
Захисник у підготовчому судовому засіданні угоду про визнання винуватості підтримав, просив суд її затвердити.
У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення беззастережно визнав та просив суд затвердити укладену між ним та прокурором угоду і призначити узгоджену в ній міру покарання, а також зазначив, що розуміє надані йому законом права, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, визначені ст. 473 КПК України, характер пред`явленого обвинувачення та вид покарання, який до нього буде застосований в результаті затвердження угоди про визнання винуватості.
У підготовче судове засідання потерпіла не з`явилася, повідомлялася судом належним чином, подала заяву, в якій зазначила, що не заперечує щодо затвердження угоди про визнання винуватості.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Відповідно до вимог ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором і підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у проваджені щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Угода про визнання винуватості може ініціюватись в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.
Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
Судом встановлено, що ОСОБА_7 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, який, відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до тяжких злочинів. Обвинувачений ОСОБА_7 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України визнає повністю, потерпіла ОСОБА_6 проти укладання угоди про визнання винуватості не заперечує, обвинувачений раніше не судимий, на обліках в нарколога та психіатра не перебуває. Обвинувачений розуміє права, визначені п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, та наполягає на затвердженні угоди про визнання винуватості.
В матеріалах кримінального провадження міститься заява потерпілої ОСОБА_6 від 28.08.2024, яка не заперечує щодо укладення угоди про визнання винуватості у даному кримінальному провадження між прокурором та підозрюваним ОСОБА_4 .
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що зміст, умови та порядок укладення угоди про визнання винуватості відповідають вимогам ст. 469, 472 КПК України, міра покарання, узгоджена сторонами, визначена у межах санкції ч. 4 ст.185 КК України. Підстав для відмови у затвердженні угоди про визнання винуватості, передбачених ч.7 ст. 474 КПК України, судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості, призначення обвинуваченому узгодженого сторонами покарання, яке є достатнім для виправлення обвинуваченого, його перевиховання, запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень, що відповідає особі обвинуваченого та є достатнім для досягнення передбачених ч. 2 ст. 50 КК України цілей покарання.
Процесуальні витрати на залучення експерта у кримінальному провадженні за проведення експертиз у загальному розмірі 6 058,24 грн. відповідно до ч. 2 ст. 124 КПК України, стягнути з обвинуваченого на користь держави.
Цивільний позов не заявлено.
Арешт на майно у кримінальному провадження не накладався.
Речові докази, долю яких необхідно вирішити судом при ухваленні судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження, відсутні.
Керуючись ст. 368-371, 373-376, 472, 474, 475 КПК України, суд
у х в а л и в:
затвердити угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні 12024071030001390 від 06.07.2024, укладену 27.08.2024 між прокурором ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 , за участі захисника ОСОБА_5 .
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років.
На підставі положень ст. 75 КК України, звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з встановленням іспитового строку на 1 (один) рік.
Зобов`язати ОСОБА_4 , відповідно до ч. 1 п. 1, 2 ст. 76 КК України, періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання протягом іспитового строку.
Нагляд за ОСОБА_4 доручити уповноваженому органу з питань пробації за місцем проживання засудженого.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави процесуальні витрати у розмірі 6058 (шість тисяч п`ятдесят вісім) грн 24 коп. за проведення товарознавчих експертиз.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області на протязі тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
- Номер: 1-кп/308/934/24
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 308/14121/24
- Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
- Суддя: Чепка В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.08.2024
- Дата етапу: 28.08.2024
- Номер: 1-кп/308/934/24
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 308/14121/24
- Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
- Суддя: Чепка В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.08.2024
- Дата етапу: 30.08.2024
- Номер: 1-кп/308/934/24
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 308/14121/24
- Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
- Суддя: Чепка В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Затверджено угоду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.08.2024
- Дата етапу: 10.09.2024
- Номер: 1-кп/308/934/24
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 308/14121/24
- Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
- Суддя: Чепка В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Затверджено угоду: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.08.2024
- Дата етапу: 10.09.2024
- Номер: 1-кп/308/934/24
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 308/14121/24
- Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
- Суддя: Чепка В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.08.2024
- Дата етапу: 15.10.2024