Справа № 2-а-3099/2010
У Х В А Л А
21 грудня 2010 р. суддя Армянського міського суду АР Крим Ісроілова В.У., перевіривши виконання вимог ст. 99-100 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Армянську про спонукання до виконання певних дій та сплату належних сум,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до до Управління Пенсійного фонду України в м. Армянську про спонукання до виконання певних дій та сплату належних сум за період з 01.01.2007 р. по 31.12.2009 р.
Ст.99 ч.2 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушенняі своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з позовної заяви позивач з адміністративним позовом звернувся до суду 16.12.2010 р. (про що свідчить відмітка суду на поштовому конверті).
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи те, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів осіб за позовами вказаної категорії справ встановлено шестимісячний строк і у зв'язку з тим, що позивачем не надано доказів, а судом не встановлено поважності причин пропущення строку звернення до суду, вважаю за необхідне адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 99,100 КАС України,
у х в а л и в:
адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Армянську про спонукання до виконання певних дій та сплату належних сум за період з 01.01.2007 р. по 31.12.2009 р., залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п’яти днів з дня її проголошення, якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні без виклику особи, яка її оскаржує апеляційну скаргу може бути подано протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Армянський міський суд АР Крим.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно Суддя:
Інформація про процесуальні права та обов' язки
(ст. ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України)
Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.