Справа № 2-О-207/10
УХВАЛА
24 листопада 2010 року Бериславський районний суд Херсонської області
у складі: головуючого – судді Радченко С.В.
при секретарі – Глушковій Л.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області справу за заявою Веселівської сільської ради Бериславського району про визнання спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_1 відумерлою,
В С Т А Н О В И В:
Веселівська сільська рада Бериславського району звернулася до суду з заявою про визнання спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_1 відумерлою. В обґрунтування заяви посилаються на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 помер в м. Дніпропетровськ. Після його смерті залишилось майно у вигляді земельної ділянки, яка розташована на території Веселівської сільської ради Бериславського району. Просили визнати дане майно відумерлою спадщиною та передати його у власність територіальної громади Веселівської сільської ради.
Розглянувши матеріали заяви суд прийшов до наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 1221 Цивільного кодексу України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Згідно статті 273 Цивільного процесуального кодексу України заява про визнання спадщини відумерлою подається до суду органом місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 помер в м. Дніпропетровськ, тобто місцем відкриття спадщини згідно ст. 1221 ЦК України є м. Дніпропетровськ. В зв’язку з цим, Веселівська сільська рада не може бути заявником в справі про визнання спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_1 відумерлою, тому заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ст. 207 ч.1 п. 2 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за заявою Веселівської сільської ради Бериславського району про визнання спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_1 відумерлою залишити без розгляду.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня винесення ухвали. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через Бериславський районний суд. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя С.В.Радченко