справа № 1-п-59/10
П О С Т А Н О В А
24 грудня 2010 року Каланчацький районний суд Херсонської області
під головуванням судді Ковальчук О.В.
при секретарі Шаховій О.В.
з участю прокурора Кушнеренко І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні постанову слідчого Каланчацького РВ УМВС України Херсонської області про закриття кримінальної справи в зв’язку із закінченням строків давності по факту крадіжки майна ОСОБА_1
в с т а н о в и в :
24.11.1995 року в денний час невстановлені особи, шляхом розбиття віконного скла, проникли в дім гр.. ОСОБА_1, проживаючого в АДРЕСА_1, звідки здійснили крадіжку індивідуального майна на суму більше 100000000 карбованців.
За даним фактом СВ Каланчацького РВ було порушено кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ст.. 140 ч.3 КК УССР (в редакції 1960 року). З 01.09.2001 року в силу вступив новий кримінальний кодекс України згідно положення якого, в даному випадку дії невстановлених злочинців слід кваліфікувати за ознаками злочину, передбаченого ст.. 185 ч.3 КК України. Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на строк до 6 років. Тобто згідно положень ст.. 12 КК України «Класифікація злочинів» залежно від ступені тяжкості злочини поділяються на злочини невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі.
Тяжким злочином є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше 10 років. За даним фактом злочин необхідно кваліфікувати як тяжкий.
Згідно ст.. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: десять років – у разі вчинення тяжкого злочину. Перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин ухиляється від слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з»явлення особи із зізнанням або його затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення нового злочину минуло п’ятнадцять років. Перебіг давності переривається якщо до закінчення зазначених у частині першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин. При цьому строки давності обчислюються окремо за кожний злочин.
Обговоривши подання, вивчивши матеріали справи, заслухавши висновок прокурора, який вважає необхідним задовольнити подання, суд вважає, що подання підлягає задоволенню, оскільки особи, що вчинила злочин в ході слідства встановлено не було. Підстав для зупинки перебігу строку давності не має, з моменту скоєння злочину пройшло більше ніж 15 років.
Керуючись ст.. 49 КК України , 11-1, 248 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Кримінальну справу по факту крадіжки майна ОСОБА_1, яку було скоєно в денний час 24.11.1995 року, закрити в зв’язку із закінченням строків давності
На постанову суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Херсонської області протягом 7 діб.
Суддя :
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на справу (провадження) щодо звільнення особи від кримінальної відповідальності
- Номер справи: 1-п-59/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Ковальчук Олена Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.10.2015
- Дата етапу: 27.10.2015
- Номер: 1-п-59/10
- Опис:
- Тип справи: на справу (провадження) щодо звільнення особи від кримінальної відповідальності
- Номер справи: 1-п-59/10
- Суд: Черняхівський районний суд Житомирської області
- Суддя: Ковальчук Олена Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.11.2010
- Дата етапу: 29.11.2010