Судове рішення #12842369

                                                                                                                     Справа № 2-а-1490/2010р.      

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

05 листопада 2010 року

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі: головуючої судді – Семенюк В.В.  

                при секретарі – Мазуркевич О.М.

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  в м. Кам’янці-Подільському  адміністративну справу  за  позовом  ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України  в м. Кам’янець-Подільському  про зобов’язання нарахування та виплати підвищення пенсії, -

 

В С Т А Н О В И В :

            16.09.2010 року позивач  звернувся  з адміністративним  позовом  до управління Пенсійного фонду України  в м. Кам’янець-Подільському  про зобов’язання  нарахування та  виплати  підвищення  пенсії за період  з 16 березня 2010 року по 30 вересня 2010 року.

В обґрунтування  вимог  вказує, що на підставі ст. 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання підвищення пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, яке фактично в повному об’ємі не виплачувалося.

Позивач  до суду  не з»явився, однак  в позовній заяві  зазначив, що справу просить слухати в його відсутності.

Представник  відповідача в судове засідання не з’явився, подав заяву та заперечення, згідно яких позовні вимоги не визнає і просить суд слухати справу у його відсутності.  

Суд  розглядає справу у відсутності сторін. Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ст.41 КАС України.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

ОСОБА_1 має статус  дитини   війни  відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Згідно ст. 6 даного Закону дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.

 Із довідки  відповідача  видно, що таке підвищення позивачу виплачувалося у  меншому розмірі.

 За період  з 16 березня 2010 року по 30 вересня  2010 року повинно нараховуватись та виплачуватись підвищення розміру пенсії, визначене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки в законодавчому порядку обмеження не встановлювалися. Положення постанови Кабінету Міністрів України

№ 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» суперечать вимогам Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Критерієм обрахунку підвищення пенсії, яке підлягає нарахуванню та виплаті є мінімальна пенсія за віком, розмір якої визначено статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування».

Фінансове  забезпечення  державних соціальних гарантій, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України і доплату  позивачу  до пенсії проводить управління Пенсійного фонду України в м. Кам’янець-Подільському. Саме його слід зобов’язати  провести нарахування та виплату підвищення пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за  віком за період  з 16 березня 2010 року по 30 вересня 2010 року включно  з  врахуванням виплачених сум.

Керуючись ст. ст. 158-160, 163 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В :  

Позов задовольнити .

             Зобов’язати  управління  Пенсійного фонду  України  в м. Кам’янець-Подільському  провести  нарахування та  виплату ОСОБА_1 підвищення пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком  відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи  з  мінімальної пенсії за  віком, розмір якої визначено статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за період  з 16 березня 2010 року  по 30 вересня 2010 року включно з врахуванням виплачених сум.

 На постанову може бути подано апеляційну скаргу з направленням її копії апеляційній інстанції до Львівського апеляційного адміністративного суду через міськрайонний суд протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація