Судове рішення #12845226

Справа № 2-а-   1019   /10  

Графа № 2.19.6  

 

У Х В А Л А  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  17 грудня 2010 року                            

  Суддя     Борщівського районного суду Тернопільської області Денисова Т.С., розглянувши адміністративний позов   ОСОБА_1   до управління Пенсійного Фонду України в Борщівському районі Тернопільської області про зобов»язання нарахувати підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,      

  в с т а н о в и в :  

  Позивач   ОСОБА_2   звернувся в суд з позовом до відповідача управління Пенсійного Фонду України в Борщівському районі Тернопільської області, в якому просить зобов’язати відповідача нарахувати   йому   недоплачене підвищення до пенсії як дитині війни за 2006-2007 роки в сумі 2733,30 грн., а також стягнути судові витрати. Вказав, що відповідно до ст.ст.1,6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»   йому   , як особі, яка набула статусу «Дитина війни», повинна виплачуватися з січня 2006 року щомісячна державна соціальна допомога в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Однак в 2006-2007 роках така допомога йому не виплачувалась. Рішенням Конституційного Суду України №6-рп2007 визнано положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яким призупинено дію ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», таким що не відповідає Конституції України. Посилаючись на те, що невиплата відповідачем підвищення до пенсії суперечить ч.2 ст.152 Конституції України, просить позовні вимоги задовольнити.    

Спір виник з публічно-правових відносин, однією із сторін яких виступає суб’єкт владних повноважень. Зазначений спір згідно ст.17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства   .    

Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

Частиною 1 статті 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.  

У позовній заяві позивач просить поновити строк звернення до суду, посилаючись на те, що оскільки йому не було повідомлено про належні йому виплати, тому про факт порушень його прав дізнався лише після висвітлення зазначених подій – ухвалення рішення Конституційним судом, у пресі.  

З огляду на наведене суд не вбачає підстав для поновлення строку звернення до суду, а тому вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без розгляду.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.99,100,107,183-2 КАС України,    

  у х в а л и в :  

  В поновленні позивачу   ОСОБА_1   строку звернення до суду відмовити.  

Адміністративний позов   ОСОБА_1   до управління Пенсійного Фонду України в Борщівському районі Тернопільської області про зобов»язання нарахувати підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» залишити без розгляду.    

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Борщівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня отримання її копії.                            

   

Суддя:   підпис.  

З оригіналом згідно.  

Примітка: Ухвала не набрала законної сили.  

  Суддя Борщівського районного суду                      Т.С. Денисова  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація