Справа № 2-5093/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«06» жовтня 2010 року Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі :
Головуючого – судді Тихомирова І.В.
за участю секретаря – Демченко М.Л.
позивача – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Другої Нікопольської державної нотаріальної контори для визначення додаткового строку про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на наступні обставини.
Її дошлюбне прізвище „ОСОБА_1”. 24.06.2000 року вона уклала шлюб з ОСОБА_2, та їй було надане прізвище „ОСОБА_1”.
ІНФОРМАЦІЯ_1 по мер її батько, ОСОБА_3. Йому на праві приватної власності на підставі Свідоцтва про право власності від 25.01.2001 року належали 4/11 частин квартири АДРЕСА_1.
Єдиною спадкоємицею після смерті ОСОБА_3 являється позивач по справі, інших спадкоємців за заповітом та законом не має, так як за життя батько позивача заповідальних розпоряджень стосовно належного йому майна не робив.
Позивач звернулася із заявою про прийняття спадщини до Другої Нікопольської державної нотаріальної контори, однак державний нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право власності на спадщину, так як у строк встановлений статтею 1270 ЦК України позивачем не було надано заяву про прийняття спадщини.
Позивач вважає, що строк звернення до нотаріальної контори пропущений нею з поважних причин, так як вона має двох малолітніх дітей, яких надовго вона залишати не могла, перебуваючи у черзі до нотаріусу.
Просить ухвалити рішення суду, яким визначити їй додатковий строк для звернення до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, на їх задоволенні наполягала.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача.
Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України « За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини».
Як встановлено в судовому засіданні, дошлюбне прізвище позивача „ОСОБА_1”, що підтверджується свідоцтвом про народження(а.с.7). 24.06.2000 року ОСОБА_1 уклала шлюб з ОСОБА_2, та їй було надане прізвище „ОСОБА_1”(а.с.7).
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача, ОСОБА_3(а.с.6).
Йому на праві приватної власності на підставі Свідоцтва про право власності від 25.01.2001 року належали 4/11 частин квартири АДРЕСА_1(а.с.10).
Єдиною спадкоємицею після смерті ОСОБА_3 являється позивач по справі, інших спадкоємців за заповітом та законом не має, так як за життя батько позивача заповідальних розпоряджень стосовно належного йому майна не робив.
Позивач звернулася із заявою про прийняття спадщини до Другої Нікопольської державної нотаріальної контори, однак державний нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право власності на спадщину, так як у строк встановлений статтею 1270 ЦК України позивачем не було надано заяву про прийняття спадщини, про що листом від 31.05.2010 року за вих. №. 1485/01-14 повідомив позивача(а.с.4).
За таких обставин, суд вважає, що строк звернення до нотаріальної контори пропущений позивачем з поважних причин, так як вона має двох малолітніх дітей, за якими потрібний догляд, та вважає можливим позов задовольнити.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч.3 ст.1272 ЦК України , ст.ст. 10,11,14,15, 213-215 ЦПК України , суд –
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини для звернення до нотаріальної контори 6(шість) місяців, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Нікопольський міськрайонний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ: