Судове рішення #12845589

 Копія                                                                                                         Справа № 1-190/2010 р.                                                                                                                                

                                                                    В И Р О К

                                                  І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

          27 грудня 2010 року Волочиський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючого судді                                         Чорного С.Б.,

                  при секретарі                                                Кошонько Н.С.,

                  з участю прокурора                  Фіщука В.М.,

          адвокатів                                  ОСОБА_1, ОСОБА_2,

                  потерпілих                                                    ОСОБА_3, ОСОБА_4,                

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Волочиськ кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та зареєстрованого АДРЕСА_2 Тернопільської області, жителя АДРЕСА_1 Хмельницької області, українця, громадянина України, з середньою освітою, водія ЗАТ “Галичина” м.Радехів Львівської області, одруженого, на утриманні малолітній син ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, військовозобов'язаного, раніше не судимого,

                                            в злочині за ч.2 ст. 286 КК України  

                                                               

                     В С Т А Н О В И В :

     ОСОБА_5 20.07.2008 року близько 8.00 години, керуючи т/з ГАЗ-3785 СПГ н/з НОМЕР_1 і рухаючись по вул.Леніна в с.Копачівка Волочиського району в напрямку с.Мирівка Волочиського району, виконуючи поворот ліворуч діяв необачно і легковажно, не переконався в безпечності свого руху, не врахував дорожню обстановку та дорожніх умов,  виїхав на смугу зустрічного руху, по якій рухався т/з ВАЗ-2107 н/з НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_3, скоївши з ним зіткнення. Внаслідок зіткнення транспортних засобів ОСОБА_3 отримав тілесні ушкодження у вигляді масивних ран передньої поверхні лівої половини грудної клітки, перелому 9-го ребра зліва по передній підпахвинній лінії з відкритим пнемо-гемотораксом та множинних ран лівого плеча, які є тяжкими   тілесними ушкодженнями, небезпечними для життя в момент заподіяння (завдання) чи в клінічному перебігу через різні проміжки часу могли спричинити загрозливі для життя явища і котрі без надання медичної допомоги, за звичайним своїм перебігом, закінчуються чи можуть закінчитися смертю. Пасажирка автомобіля ВАЗ-2107 н/з НОМЕР_2 ОСОБА_4 отримала тілесні ушкодження у вигляді забійної рани лівої виличної ділянки, перелому лівої виличної кістки, перелому зовнішньої стінки лівої орбіти, вдавленого проникаючого перелому лівої скроневої кістки та перелому лівої ключиці в середній третині, які є тяжкими та середньої тяжкості  тілесними ушкодженнями. Пасажир автомобіля ВАЗ-2107 н/з НОМЕР_2 малолітній ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження у вигляді садна в лівій виличній ділянці та струсу головного мозку, які є легкими  тілесними ушкодженнями, що спричинили короткочасний (понад 6 днів але не більше як три тижні) розлад здоров'я.

              Своїми діями ОСОБА_5 порушив Правила дорожнього руху в Україні, а саме:

•   п.1.5-дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків;

•   п.11.1-кількість смуг на проїзній частині для руху нерейкових транспортних засобів визначається дорожньою розміткою або дорожніми знаками 5.16, 1.17.1, 5.17.2, а їх відсутність — самими водіями з урахуванням ширини проїзної частини відповідного напрямку руху, габаритів транспорних засобів і безпечних іниервалів між ними;

•   п.11.2-нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини;

•   п.13.3-під час обгону, випередження, об'їзду перешкоди чи зустрічного роз'їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху.

 Порушення  ОСОБА_5 правил дорожнього руху знаходяться в прямому причинному зв’язку  з  настанням дорожньо – транспортною пригодою та її наслідками.

    Допитаний у судовому засіданні підсудний свою вину у вчиненому злочині визнав повністю, кається, позов потерпілого по справі ОСОБА_3 визнав повністю, пояснивши, що їхав зі швидкістю близько 30 км/год, він зрізав поворот, який був закритим і не помітив зустрічної машини, тому не зміг уникнути зіткнення. Він відшкодував потерпілому ОСОБА_3 20 тис.грн. моральної шкоди, а потерпілій ОСОБА_4 25 тис.грн.

        Представник відповідача ЗАТ “Галичина” м.Радехів Львівської області у судове засідання не з'явився, повідомлений своєчасно про час і місце розгляду справи.

        Постановою суду від 13.12.2010 року до участі в справі в якості співвідповідача залучено страхову компанію ВАТ страхова компанія “Нова”, в якій 01.08.2009 року було застраховано цивільно-правову відповідальність відповідача по справі ЗАТ “Галичина”, як власника джерела підвищеної небезпеки транспортного засобу ГАЗ-3785 СПГ н/з НОМЕР_1.            

        Представник цивільного співвідповідача ВАТ страхова компанія “Нова” у судове засідання не з'явився, подавши заяву про відмову в задоволенні позову в частині, що стосується страхової компанії та розгляд справи у відсутності представника.

              Потерпілий ОСОБА_3, пояснив, що їхав зі швидкістю 50 км/год, на повороті за 8-10 метрів перед собою побачив зустрічний автомобіль, а оскільки не було куди діватися, тому відбулося зіткнення. Свій позов підтримав повністю, пояснив, що до страхової компанії він письмово не звертався, підтвердив, що підсудний йому повністю відшкодував моральну шкоду в сумі 20 тис.грн., тому претензій до нього немає, однак при призначенні покарання вважає, що підсудному необхідно призначити мінімальне покарання у виді позбавлення волі.

            Потерпіла ОСОБА_4, пояснила, що не пам'ятає як відбулось зіткнення, свій позов підтримує повністю, підтвердила, що підсудний їй частково відшкодував моральну шкоду в сумі 25 тис.грн., залишилося невідшкодованою сума 5 тис.грн., однак при призначенні покарання вважає, що підсудному необхідно призначити мінімальне покарання у виді позбавлення волі.

      Вислухавши підсудного, потерпілих, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина підсудного у скоєному злочині, враховуючи повне визнання ним своєї вини, підтверджується також поясненнями потерпілих, дослідженими у судовому засіданні матеріалами справи, а саме:

•   протоколом огляду  місця ДТП від 20.07.2010 року, план-схемою до нього та таблицями ілюстрацій (а.с.9-16), згідно яких місцем події є дорога в с.Копачівка, автомобілі ГАЗ та “ВАЗ” зіткнулися на смузі руху автомобілдя ВАЗ, автомобілі зазнали значних механічних ушкоджень;

•   протоколами огляду автомобілів від 20.07.2010 року та від 04.10.2010 року (а.с.28-29,117-122), згідно яких пошкодження знаходяться на передній лівій частині автомобіля ВАЗ та в передній лівій частині автомобіля ГАЗ;

•   висновками експерта №№156, 157, 158 відповідно від 13 серпня та 15 жовтня 2010 року (а.с.78-79, 84-85, 90), про тілесні ушкодження, заподіяні ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 під час ДТП ;

•   висновком комплексної транспортно-трасологічної та автотехнічної експертизи №155 А від 24.09.2010 р. (а.с.108-110), згідно якого зіткнення автомобілів ВАЗ під керуванням ОСОБА_6 та ГАЗ під керуванням ОСОБА_5, могло відбутися на смузі руху автомобіля ВАЗ, водій автомобіля ВАЗ ОСОБА_6 не мав технічної можливості уникнути зіткнення з автомобілем ГАЗ під керуванням ОСОБА_5, причиної данної ДТП могла бути невідповідність дій водія автомобіля ГАЗ ОСОБА_5 вимогам п.п. 5 ч.1,11.1, 11.2,13.3 ПДР;

       Дослідженні у судовому засіданні докази повністю підтверджують вину підсудного і узгоджуються між собою.

          Органом досудового слідства дії підсудного вірно кваліфіковано за ч.2 ст. 286 КК України, як порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяли потерпілим ОСОБА_3 та ОСОБА_4 тяжкі тілесні ушкодження.

    При призначенні підсудному покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що обтяжують та пом'якшують покарання.

    Обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено.

    Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне часткове відшкодування завданих моральних збитків, наявність на утриманні малолітньої дитини.

    Крім того, суд враховує, що підсудний до кримінальної відповідальності притягується вперше, вчинив тяжкий злочин, який є необережним, працездатний, по місцю роботи і проживання характеризується позитивно, має постійне місце роботи, а тому суд вважає, що підсудному необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі і призначити додаткове покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на певний строк. В той же час, враховуючи декілька обставин, що пом'якшують покарання, те, що підсудний вже відшкодував потерпілим 45000 грн. моральної шкоди, залишок невідшкодованої суми становить лише 5000 грн., тому суд вважає, що підсудного можливо звільнити від відбування основного покарання з випробовуванням із встановленням певного іспитового строку та певних обмежень.

      Цивільний позов ОСОБА_3 щодо відшкодування моральної шкоди, підлягає задоволенню повністю на суму 5000 грн.

      Крім того, на користь обох потерпілих в рівних частках із  ЗАТ “Галичина” підлягають стягненню 6000 грн. витрат на правову допомогу адвоката, 5875 грн. 16 коп. витрат на лікування, 27950 грн. 10 коп. матеріального збитку внаслідок пошкодження автомобіля, 977 грн. 50 коп. витрат по проведенню оцінки, виїзду оцінювачів, послуг зв'язку, що підтверджується наданими документами (а.с.167-197), а всього на загальну суму 40802 грн. 76 коп.

    Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд

                                                     З А С У Д И В :

                                                                               

    ОСОБА_5 визнати винним за ч.2 ст.286 КК України і призначити йому покарання у виді трьох років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на два роки, звільнивши його згідно ст.75 КК України від відбування основного покарання з випробовуванням і встановленням іспитового строку тривалістю два роки.

       Згідно ст.76 КК України покласти на засудженого обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи та повідомляти вказаний орган про зміну місця проживання або роботи.

    Міру запобіжного заходу засудженому до вступу вироку в законну силу залишити попередню-підписка про невиїзд.

        Стягнути  із ОСОБА_5 на користь ОСОБА_3 5000 грн. у відшкодування заподіяної моральної шкоди.

    Стягнути з ЗАТ “Галичина” м.Радехів , вул.Б.Хмельницького,120 Львівської області на користь потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 40802 грн. 76 коп. матеріальної шкоди.

    Речові докази по справі:

-автомобіль ВАЗ-2107 н/з НОМЕР_2, який знаходиться на території Волочиського РВ УМВС-повернути ОСОБА_3, а автомобіль ГАЗ 3785 СПГ н/з НОМЕР_1, який знаходиться у ЗАТ “Галичина”-повернути ЗАТ “Галичина”.

     На вирок може бути подана апеляція  до апеляційного суду Хмельницької області  через Волочиський  райсуд протягом 15 діб з моменту його проголошення.

   

Суддя:    підпис

 Копія вірна:Суддя Волочиського  районного суду             Чорний С.Б.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація