Судове рішення #12845595

Копія                                                            Справа № 2-1760/2010 р.    

                                      Р І Ш Е Н Н Я

                                         І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

              27 грудня 2010 року Волочиський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючого судді                               Чорного С.Б.,

       при секретарі                               Кошонько Н.С.,

                з участю позивача                                        ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Волочиськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4  про визнання права власності на нерухоме спадкове  майно,

                                                                  В С Т А Н О В И В:

     Позивач 10.12.2010 року звернулася в суд із зазначеним позовом, вказуючи, що є спадкоємцем по заповіту на все майно в тому числі і на житловий будинок з господарськими будівлями АДРЕСА_1 Волочиського району, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року матері ОСОБА_5, вона прийняла належним чином спадщину, однак не може оформити своїх спадкових прав на будинок, оскільки при житті мати реєстрацію, інвентаризацію житла не провела, свідоцтво про право власності на  будинковолодіння не виготовила, а при її зверненні до нотаріальної контори по оформленню спадщини на будинковолодіння, їй було відмовлено за відсутності правовстановлюючих документів на нього, тому  просить визнати за нею право власності на вказане будинковолодіння.

              У судовому засіданні позивач свій позов підтримала повністю, посилаючись на обставини, викладені в заяві. Відповідачі не з'явилися, подавши заяви про визнання позову і слухання справи у їх відсутності (а.с.26,33,35).

              Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

        Згідно ст.ст.1216, 1217, 1268 ЦК України, спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців); спадкування здійснюється за заповітом або за законом; спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти або не прийняти спадщину.

    Судом встановлено, що позивач  згідно посвідченого 16.12.2004 року заповіту (а.с.6,24), є  спадкоємцем по заповіту після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року матері ОСОБА_5 (а.с.5,7-9) на все майно в тому числі і на житловий будинок з господарськими  будівлями АДРЕСА_1 Волочиського району (а.с.11-14), який належав ОСОБА_5 (а.с.15). Згідно ст.1241 ЦК України, особами, які мають право на обов'язкову частку у спадщину є відповідачі по справі. Оскільки ОСОБА_5 – власник будинковолодіння померла, не провівши первинну реєстрацію будинковолодіння та не оформивши на нього право власності, що підтверджується довідкою БТІ від 03.03.2009 року (а.с.10), а нотаріальна контора відмовила видати свідоцтво про право на спадщину на будинок після смерті спадкодавця із-за відсутності документів на нього (а.с.16), не дивлячись на те, що позивач проживала із спадкодавцем (а.с.40) і своєчасно звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, тобто відповідно до ст.ст.1268,1269 ЦК України, вважається такою, що прийняла спадщину, що підтверджується копією спадкової справи (а.с.21-25), осіб, крім відповідачів, які мають право на обов'язкову частку у спадщині немає, що підтверджується довідкою Яхновецької сілської ради від 24.12.2010 року (а.с.41), а відповідачі, які мають право на обов'язкову частку у спадщині позов визнали, тобто на спадщину не претендують, тому за позивачем необхідно визнати право власності на вказане спадкове нерухоме майно, оскільки вона не може іншим чинном реалізувати своє спадкове право щодо будинковолодіння, а позов задовольнити.

    Керуючись ст.ст. 328, 346 ч. 1 п. 11, 1216, 1217, 1233, 1241, 1268, 1269 ЦК України, ст.ст. 10, 57-65, 212-215, 293 ЦПК України, суд

   

                               В И Р І Ш И В :

        Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що розміщені по АДРЕСА_1 Волочиського району, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року спадкодавця ОСОБА_5.

      Копію рішення не пізніше 2 днів з дня його проголошення направити відповідачам рекомендованими листами з повідомленнями про вручення.

        Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області через Волочиський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а відповідачами, в той же строк з моменту отримання копії рішення.        

Суддя: підпис:

Копія вірна:суддя Волочиського районного суду                 Чорний С.Б.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація