Судове рішення #12845715

                                       Справа № 2-а-1463/2010р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И .

 26 жовтня 2010 року.

Кам»янець- Подільський  міськрайонний  суд  Хмельницької  області

в складі : головуючої  судді - Семенюк В.В.

                 при секретарі – Мазуркевич О.М.

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  в  м. Кам»янець- Подільському  адміністративну справу за  позовом  ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України  в  м. Кам»янець-Подільському  Хмельницької області  про зобов»язання  нарахування та виплати  перерахунку пенсії,-

 В С Т А Н О В И В :

        Позивач 23.07.2010 року звернувся  до суду з  позовом  і  в підтвердження своїх  вимог вказує, що перебуває на обліку  в управлінні Пенсійного фонду України

в м. Кам»янець-Подільському  та отримує пенсію і так  як продовжує працювати , то має право на проведення перерахунку пенсії  не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з врахуванням стажу після призначення пенсії. Позивач  вказує, що 15.06.2010 року  звернувся із заявою до відповідача щодо проведення  відповідного перерахунку, однак  відповідачем було проведено перерахунок пенсії з врахуванням  середньої заробітної плати за 2007 рік, а  не за 2009 рік, що є  порушенням  положень Закону України  «Про внесення змін до Закону України  «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», а тому просить суд зобов»язати  відповідача  провести  перерахунок  його  пенсії  із застосуванням  показника середньої заробітної плати за

2009 рік у відповідності із  п.4 ст.42 Закону України  «Про загальнообов»язкове пенсійне страхування.»

        Представник позивача та позивач  в судове засідання  не з»явилися, направили заяву про розгляд справи у їх відсутності,  позовні  вимоги просять задоволити.

        Представник  відповідача в судове засідання не з’явився, подав заяву та заперечення, згідно яких позовні вимоги не визнає і просить суд слухати справу у його відсутності.  

        Суд  розглядає справу у відсутності сторін. Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ст.41 КАС України.

        Вивчивши  матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

        Встановлено, що позивачу 29.04.2006 року була призначена пенсія за віком при стажі роботи 36 років 03 місяці 14 днів, після чого  він  продовжує  працювати . 15.06.2010 року позивач  звернувся  до  управління  Пенсійного фонду України  в м. Кам»янець-Подільському Хмельницької області із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після  його призначення  і на  підставі  додаткових  документів про стаж роботи  і даних  персоніфікованого обліку з 1 січня 2010 року  було  проведений перерахунок  пенсії  ОСОБА_1 із врахуванням  40 років 03 місяці 14 днів страхового і при цьому було застосовано показник середньої заробітної плати  працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні , з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік (1197 грн.91 коп.) та після перерахунку розмір пенсії ОСОБА_1 склав 1601 грн. 21 коп. Дані обставини підтверджуються довідкою УПФ в м. Кам»янець-Подільському від 20.07.2010 року

№ 76/М-16 щодо перерахунку пенсії.  

        Відповідно до ст.42 ч.4 Закону № 1058-1V ( у редакції , яка діяла з часу набрання ним чинності – 1 січня 2004 року і до 1 січня 2008 року) у разі, якщо застрахована особа після призначення  пенсії  продовжувала працювати , проводиться  перерахунок  пенсії  з урахуванням страхового стажу  після призначення пенсії. Кожний  наступний перерахунок  пенсії  проводиться не раніш  як через два  роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

        В силу ст.40 ч.1 Закону № 1058-1V для обчислення  пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу  підряд  до 1 липня 2000 року, незалежно  від перерв, та за  весь період страхового стажу починаючи з липня 2000 року.

        Абзац 4 частини 2 вказаної статті передбачає , що при обчисленні (перерахунку) пенсії застосовується  показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки , за календарний рік, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії (3с).

         Підпунктами  9 і 10 пункту 35 розділу 11 Закону України  «Про Державний бюджет України  на 2008 рік та  про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до ст.ст.40,42 Закону № 1058-1V.

         У разі якщо застрахована особа після  призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок  пенсії проводиться  не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням  страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати , з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

          Якщо пенсіонер, продовжуючи  працювати , набув стажу достатнього для призначення  пенсії  відповідно до частини  першої статті 28 цього Закону, то за заявою пенсіонера проводиться відповідний перерахунок  пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії при неповному стажі, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

         Обчислення  страхового стажу,  який  дає  право на перерахунок  пенсії  відповідно до цієї частини, здійснюється  не раніше дня, наступного за днем, по  який  обчислено страховий стаж  при  призначенні (попередньому перерахунку) пенсії.

          Рішенням  Конституційного Суду України  від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 вказані зміни визнані такими, що не відповідають Конституції України.

         У відповідності  до ст.152 ч.2 Конституції  України  положення пунктів 9 і 10 пункту 35 розділу 11 Закону України  «Про Державний бюджет  України  на 2008 рік та про внесення змін  до деяких законодавчих актів України втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення  про їх неконституційність.

          З того часу відновили дію положення статей 40 і 42 Закону № 1058-1V у попередній          

редакції.

          Отже, особам,  які у 2010 році набули право на перерахунок  пенсії у відповідності до вимог ст.42 ч.4 Закону № 1058-1V, такий  перерахунок має бути здійснений  із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу , зазначені  у частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників , зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік.

          Положення  постанови  Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», які визначають порядок перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам, на яке посилається представник відповідача, суперечать вимогам  Закону № 1058-1V, який має вищу юридичну силу, а тому не можуть бути застосовані до спірних правовідносин.

           На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.158-160,163 КАС України,-

П О С Т А Н О В И В :

           Позовні  вимоги  ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України  в м. Кам»янець- Подільському  Хмельницької області  про зобов»язання  нарахування та виплати  перерахунку пенсії задоволити.

           Зобов»язати  управління  Пенсійного фонду України  в м. Кам»янець-Подільському Хмельницької області  на підставі  заяви  ОСОБА_1 від  15.06.2010 року, додаткових  документів  про стаж  роботи та  даних  персоніфікованого обліку здійснити  перерахунок  пенсії останнього відповідно до вимог  частини  4 статі 42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» із заробітної плати, з якої була обчислена пенсія , або за періоди страхового стажу, зазначені у частині 1 статі 40 цього Закону, із застосуванням  показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України, за 2009 рік.    

          На постанову може бути подано апеляційну скаргу з направленням її копії апеляційній інстанції до Львівського апеляційного адміністративного суду через міськрайонний суд протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

            Суддя (підпис)

            Копія вірна:

            Суддя міськрайсуду :                                        Семенюк В.В.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація