Судове рішення #12847574

                                                               № 2-а-12103/2010                                                                                                                                                                                                                                      

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 30 грудня 2010 року Іллічівський районний суд м. Маріуполя  Донецької області в особі судді Одерій С.М., розглянувши  в порядку  письмового провадження  адміністративний позов   ОСОБА_1  до Управління пенсійного фонду України  Іллічівського району м. Маріуполя про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,

В С Т А Н О В И В :

 Позивач звернувся з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Іллічівському районі м. Маріуполя про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії за 2010 рік, посилаючись на те, що отримує пенсію за віком, але продовжує працювати.   У січні  20 10   р. він звернувся із заявою до відповідача про перерахунок пенсії на підставі ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За його заявою перерахунок пенсії було проведено відповідачем виходячи із показника заробітної плати в середньому на одну особу по Україні за 200 7   рік, в той час як за Законом зобов’язані були взяти до уваги цей показник за рік, який передує року проведення перерахунку, тобто за 200 9   рік. Свої дії відповідач пояснює роз’ясненнями, які надані Пенсійним фондом України, що позивач вважає незаконним та таким, що порушує його пенсійні права та суперечить вимогам статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Просив визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Іллічівському районі м. Маріуполя Донецької області провести перерахунок його пенсії у 2010 році, виходячи з розрахунку середньої заробітної плати по економіці країни за 200 9   рік у розмірі 1650 грн. 43 коп.

Позивач у судове засідання не з’явився, просив слухати справу за його відсутності.  На підставі ст. 122,128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності позивача.

Представник відповідача у судове засідання не з’явилася, надіслала заяву про розгляд справи за її відсутності та заперечення, згідно з якими проти позовних вимог заперечувала, посилаючись на те, що позивач дійсно перебуває на обліку в УПФУ в Іллічівському районі м.Маріуполя і отримує пенсію. На момент звернення за перерахунком позивач не мав 24 місяці трудового стажу, а отже не має права на звернення за перерахунком на підставі ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».Вимоги позивача вважала незаконними та просила відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в УПФУ в Іллічівському районі м. Маріуполя Донецької області та отримує пенсію за віком, що не оспорюється сторонами і підтверджується пенсійним посвідченням  позивача .

З 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV, який відповідно до його преамбули визначає принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій.

Абзацом другим преамбули передбачено, що зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону. Частиною 3 статті 4 даного Закону передбачено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення.

Право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг визначене статтею 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

  Підпунктами 9 і 10 пункту 35 розділу ІІ Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-ІV.  

Зокрема, у ст.42: частину 4 викладено у такій редакції: «У  разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії із урахуванням   не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії   незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абз.3 ч.1 ст.40 цього Закону.  

Таким чином, особам, які у 2010 році набули право на перерахунок пенсії у відповідності до вимог ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-ІV, такий перерахунок має бути здійснений із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені у ч.1 ст.40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік   у розмірі 1650 грн. 43 коп.    

Кожний наступний перерахунок пенсії здійснюється не раніше ніж через 24 місяці. Згідно з даними персоніфікованого обліку позивач з   31.12.2007   року по   14.11.2008   року фактично відпрацював 10 місяців 14 днів. Попередній перерахунок пенсії позивачу було здійснено з   31.12.2005   року за його заявою від   23.05.2006    року та враховано при перерахунку пенсії стаж та заробітна плата за період з   31.12.2005 р.  по 31.12.2007   р.

Із трудової книжки позивача, вбачається, що   14.11.2008   р. він звільнився за власним бажанням, отже на момент звернення до ПФУ із заявою про здійснення перерахунку пенсії не мав   не менше ніж 24 місяців страхового стажу після попереднього перерахунку пенсії  .  

Проаналізувавши досліджені судом докази, враховуючи вимоги чинного законодавства України, суд приходить до висновку про безпідставність вимог позивача.        

Керуючись ст.ст.40,42,45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-ІV, ст. 2-15,17-18,41, 69-71,79,86,99, 128,158,162-163, 167,185-186,254 КАС України, суд -

 П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1    до Управління пенсійного фонду України  Іллічівського району м. Маріуполя про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії відмовити.    

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня отримання  копії постанови до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Іллічівський райсуд м. Маріуполя з одночасним надсиланням копії  апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції .  

 Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація