Справа № 2-4056/2010 р.
У Х В А Л А
Іменем України
24 грудня 2010 року суддя Слов’яносербського районного суду Луганської області Кобзій Т.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Слов’яносербської райдержадміністрації та Луганського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплати щорічної допомоги на оздоровлення та зобов’язання провести перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи,
ВСТАНОВИЛА:
Позивачка звернулася до суду з позовом, посилаючись на ту обставину, що він має статус особи, котра постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи другої категорії, є інвалідом другої групи та відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-XII від 28.02.1991 р. має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. Проте щорічна допомога на оздоровлення виплачувалася позивачу в значно меншому розмірі, ніж це передбачено Законом. Позивач звернувся до УПСЗН Слов’яносербської райдержадміністрації з заявою про перерахунок нарахованої допомоги на оздоровлення, але відповідачем в перерахунку було відмовлено. Позивач вважає дії відповідачів щодо нарахування та виплати щорічної допомоги на оздоровлення потиправними, зобов’язати відповідачів провести перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи за 2007-2009 роки в сумі 7727 грн. 50 коп. з урахуванням проведених виплат та стягнути з відповідачів судові витрати.
9 вересня 2010 року Конституційним судом України було винесено рішення, яким були визнані такими, що не відповідають Конституції України положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами від 18.02.2010 року», а саме: «Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI.
Оскільки положення, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, заявлений позивачем позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122, 210, 293 ЦПК України,
УХВАЛИЛА:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Слов’яносербської райдержадміністрації та Луганського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплати щорічної допомоги на оздоровлення та зобов’язання провести перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, у зв’язку з тим, що заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційний суд Луганської області. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.І. Кобзій