справа № 2-3034/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
( заочне)
24 листопада 2010 року Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Кульбакова І.В.,
при секретарі Тураєвої Г.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївка Донецької області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – ТОВ «Будівельний будинок» про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
В С Т А Н О В И В:
До Гірницького районного суду м. Макіївки надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – ТОВ «Будівельний будинок» про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
У судовому засіданні позивач свій позов підтримав в повному обсязі та пояснив, що наймачем квартири АДРЕСА_1 є він. Крім нього у вказаній квартирі значиться зареєстрованою сестра його колишньої дружини – ОСОБА_2. Фактично відповідач ніколи у зазначеній вище квартирі ніколи не мешкала, її було 01 червня 1982 року зареєстровано в квартирі на прохання його колишньої дружини для того щоб остання мала можливість працевлаштуватися. На теперішній час відповідач мешкає за адресою: АДРЕСА_2. За увесь час за відсутності відповідача, усі нарахування провадяться з урахуванням її реєстрації, що є для нього суттєвим матеріальним навантаженням. За таких обставин позивач вважає, що відповідач втратила будь-який інтерес до вказаної квартири, оскільки не мешкає в ній понад один рік. Позивач прохав суд визнати відповідача такою особою, що втратила право користування жилим приміщенням.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явилася, про час та місце судового засідання повідомлялася належним чином, причину своєї неявки до суду не повідомила. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Представник третьої особи – ТОВ «Будівельний будинок» у судове засідання не з’явився, на адресу суду надійшов лист, за яким ТОВ «Будівельний будинок» прохало суд розглянути вказану справу у відсутність представника третьої особи та на підставі наявних доказів.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 71, 72 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців,цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
З копії особового рахунку суд встановив, що за адресою: АДРЕСА_1, значаться зареєстрованими позивач та відповідач.
Згідно акту від 05 травня 2010 року, складеного ТОВ «Будівельний будинок» вбачається, що відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. не мешкає в спірній квартирі понад один рік
Факт тривалого не проживання відповідача в АДРЕСА_1 підтверджується в сукупності із зібраними письмовими доказами також показами свідків.
Свідок ОСОБА_3 показав суду, що із позивачем він знайом приблизно з 1986 року, оскільки мешкає по сусідству в АДРЕСА_3. Зі слів позивача йому відомо, що в квартирі № 2, де мешкає позивач зареєстрована сестра його колишньої дружини, але вказану жінку він ніколи не бачив та із нею знайомив не був.
Свідок ОСОБА_4 надав суду аналогічні пояснення.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка, вказують на наявність підстав для задоволення позову в повному обсязі, оскільки відповідач відсутня в спірній квартирі понад один рік без поважної причини, будь-який інтерес до спірного житлового приміщення вона втратила.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України ст. ст. 10, 11, 15, 57, 214-215, 224-226 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – ТОВ «Будівельний будинок» про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням – задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 такою особою, що втратила право користування жилим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя