справа № 2 о-204/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2010 року Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Кульбакова І.В.,
при секретарі Тураєвої Г.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Макіївка справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа – ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернувся з вказаною заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме про встановлення факту належності правовстановлюючого документу – договору довічного утримання, складеного на її ім’я, оскільки у договорі її прізвище записано помилково як «ОСОБА_1», а не «ОСОБА_1» і це перешкоджає їй провести державну реєстрацію права власності на нерухоме майно розташоване за адресою: АДРЕСА_2
У судовому засіданні представник заявника ОСОБА_3, підтримав вимоги ОСОБА_1 і пояснив, що заявник не може провести державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2, бо у договорі довічного утримання, посвідченому 21 березня 2003 року приватним нотаріусом Беседіною Т.М., не вірно було вказано прізвище заявника «ОСОБА_1», у зв’язку з цим, це стало перешкодою для реалізації умов договору довічного утримання. Тому він просив встановити юридичний факт, що вказаний договір довічного утримання належить заявниці, а саме ОСОБА_1.
Зацікавлена особа – ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, згідно заяви, просив справу розглянути у його відсутності, проти задоволення вимог ОСОБА_1 не заперечував.
Суд, вислухавши пояснення представника заявника, дослідивши додані докази, вважає, що заява про встановлення факту, що має юридичне значення, підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що в свідоцтві про народження заявника, виданого 28 травня 1980 року відділом ЗАГС Гірницького району м. Макіївки прізвище заявника зазначено (російською мовою) «ОСОБА_1».
06 листопада 2007 року ОСОБА_1 уклала шлюб із ОСОБА_6 та прийняла прізвище чоловіка «Даньшина».
18 лютого 2010 року Гірницьким відділом Макіївського МУЮ було проведено актовий запис № 39 про розірвання шлюбу між ОСОБА_6 та ОСОБА_1, після розірвання шлюбу дружині присвоюється прізвище «ОСОБА_1».
Згідно договору довічного утримання, посвідченому 21 березня 2003 року приватним нотаріусом та зареєстрованому в реєстрі за № 1117, ОСОБА_2 передав у власність ОСОБА_1 однокімнатну квартиру АДРЕСА_2.
Згідно до вимог ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені у документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Таким чином, судом встановлено, що при посвідченні договору довічного утримання від 21 березня 2003 року, була саме допущена помилка в написанні прізвища «ОСОБА_1» замість вірного написання прізвища «ОСОБА_1».
На сьогоднішній день ця помилка у написанні прізвища заявника перешкоджає їй провести державну реєстрацію права власності на нерухоме майно розташоване за адресою: АДРЕСА_2, а тому підлягає встановленню юридичний факт, що договір довічного утримання посвідчений 21 березня 2003 року приватним нотаріусом та зареєстрований в реєстрі за № 1117, належить ОСОБА_1.
Цивільного спору по вказаним правовідносинам на існує.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 212-215, 256-258 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа – ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, - задовольнити
Встановити факт належності ОСОБА_1, правовстановлюючого документу – договору довічного утримання, посвідченого приватним нотаріусом 21 березня 2003 року приватним нотаріусом та зареєстрованого в реєстрі за № 1117, яким ОСОБА_2 передав у власність ОСОБА_1 однокімнатну квартиру АДРЕСА_2, а ОСОБА_1 зобов’язалась повністю утримувати ОСОБА_2
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя