справа № 2-8125/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2010 року Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Кульбакова І.В.,
при секретарі Тураєвої Г.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Макіївка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду с позовом до ОСОБА_2 про стягнення з останнього аліментів на утримання їх малолітньої дитини (доньки) – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у зв’язку з тим, що відповідач ухиляється від обов’язку утримувати доньку.
У судовому засіданні позивач позов підтримала та показала суду, що з відповідачем вона перебувала в фактичних шлюбних відносинах з 2006 року. Від вказаних відносин вони мають дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, батьком якої є відповідач. На теперішній час фактичні шлюбні відносини між нею та відповідачем припинені, вони не ведуть спільного господарства, але відповідач ухиляється від обов’язку утримувати свою дитину. Просила стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частини від його доходу, враховуючи, що з відповідача не провадяться утримування по виконавчим документам.
Відповідач позов визнав в повному обсязі та не заперечував проти стягнення з нього аліментів в частині, визначеній позивачкою від його заробітку, оскільки вони не мешкають разом однією сім’єю.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований на підлягає задоволенню.
У відповідності до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Конституції України та ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття.
Судом встановлено, що сторони перебували в фактичних шлюбних відносинах з 2006 року. Від подружнього життя сторони мають дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, батьком якої є відповідач. (а.с. 4)
У судовому засіданні було встановлено, що сторони припинили сумісне життя, разом на теперішній час не проживають, спільного господарства не ведуть та відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.
За таких обставин суд дійшов до висновку, що вимоги позивачки обґрунтовані, з відповідача на її користь слід стягнути аліменти на утримання малолітньої доньки, розмір аліментів в дольовому співвідношенні до заробітку відповідача визначений вірно – 1/4 частина, з урахуванням його матеріального стану.
На підставі викладеного та керуючись ст. 51 Конституції України, ст. ст. 180-184 СК України, ст. ст. 214-215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини – задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження на утримання малолітньої дитини (доньки) – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, аліменти в розмірі 1/4 частини від заробітку (доходу) боржника щомісячно, але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та до повноліття дитини, починаючи з 18 жовтня 2010 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 гривні в дохід держави та витрати на інформаційно – технічне забезпечення у розмірі 120 гривень.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: