Судове рішення #12850027

 

  справа № 2-8238/10  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М            У К Р А Ї Н И  

  13 грудня 2010 року Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:  

головуючого судді                      Кульбакова І.В.,  

при секретарі                               Тураєвої Г.С.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Макіївка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,  

 

В С Т А Н О В И В:  

  У листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання їхньої малолітньої дитини (доньки) – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у зв’язку з тим, що відповідач ухиляється від виконування обов’язків з утримання дитини.  

У судовому засіданні позивач показала суду, що з відповідачем вони перебували в в фактичних шлюбних відносинах. 29 серпня2005 року між нею та відповідачем було зареєстровано шлюб. Від подружнього життя вони мають малолітню дитину (доньку) – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Відповідач не бажає добровільно надавати матеріальну допомогу на утримання дитини не дивлячись на те, що дитина має захворювання «лейкоз». Позивач прохала стягнути з відповідача на її користь аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 800 гривень щомісячно, оскільки відповідач має не постійний, мінливий дохід, враховуючи при цьому, що останній не сплачує аліменти по іншим виконавчим документам.  

Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково, зазначивши суду, що він згоден надавати матеріальну допомогу на утримання доньки в твердій грошовій сумі у розмірі до 300 гривень.  

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.  

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Конституції України батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття.  

Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 29 вересня 2005 року. Від сумісного життя вони мають малолітню дитину (доньку) – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, батьком якого є відповідач. (а.с. 6)  

У судовому засіданні було встановлено, що сторони на теперішній час припинили спільне життя, разом не живуть, спільного господарства не ведуть, а відповідач не подає належну матеріальну допомогу на утримання дитини.  

Судом встановлено, що малолітня дитина перебуває на утриманні матері – позивача по справі та їй встановлено діагноз «гострий лімфобластний лейкоз». (а.с. 8-10)  

Судом встановлено, що відповідач не виплачує аліменти по іншим виконавчим документам, він офіційно ні де не працює.  

За таких обставин суд дійшов до висновку, що вимоги позивачки обґрунтовані та з відповідача на її користь слід стягнути аліменти на утримання малолітньої доньки, розмір аліментів у твердій грошовій сумі 800 гривень, відповідно до того, що відповідач офіційно не працює, визначений обґрунтовано та з урахуванням матеріального стану відповідача.  

На підставі викладеного та керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 180-184 СК України, ст.ст. 212-215 ЦПК України,-  

  В И Р І Ш И В:  

  Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини – задовольнити.  

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який народився в м. Макіївка, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, на утримання малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі 800 гривень щомісячно, з подальшою індексацією, починаючи з 10 листопада 2010 року та до повноліття дитини.  

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 гривні в дохід держави та витрати на інформаційно – технічне забезпечення у розмірі 120 гривень.  

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

  Суддя:    

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація