Судове рішення #12853398

    Справа № 2- 1691/10

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

 29.12.2010 року Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:

                     Головуючого:      Дворніченко В.І.

                    при секретарі: Турок Б.Б.

 за участі  позивачки: ОСОБА_1,

відповідача: ОСОБА_2

 розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Виноградові справу за позовною заявою  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,

В С Т А Н О В И В :  

 ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей. Позов мотивує тим, що  в шлюбі із відповідачем, укладеному 27.10.2007 року, народили одну дитину – доньку, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина проживає разом з позивачкою і перебуває на її повному утриманні. Відповідач у березні 2009 року залишив сім’ю та не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Оскільки, відповідач ОСОБА_2 має нерегулярний дохід, постійного місця роботи не має, то позивачка ОСОБА_1 просить стягувати з ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 в твердій грошовій сумі, а саме по 500,00 гривень щомісячно.

Позивачка ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала повністю, зазначила, що їй самій важко матеріально утримувати дитину, просила суд стягувати з відповідача ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини в розмірі по 500 гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Відповідач ОСОБА_2 під час судового розгляду справи не заперечив щодо стягнення з нього аліментів на утримання дитини, зазначивши, що має постійний і стабільний дохід, з 26.08.2008 року працює  в ВАТ «Хустська ПМК» в якості слюсара-електромонтажника 3-го розряду по теперішній час і вважає, що з нього слід стягувати ?  його  доходу.

Заслухавши пояснення сторін, а саме позивачки, яка повністю підтримала вимоги позову, відповідача, який просив задоволити позов частково, дослідивши письмові докази, докази подані під час судового засідання, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що сторони в шлюбі, укладеному 27.10.2007 року, зареєстрованому у виконкомі В.Копанської сільської ради Виноградівського району за Актовим записом 32, народили одну дитину: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Як встановлено із поданих відповідачем доказів, ОСОБА_2 на даний час офіційно працевлаштований, працює в ВАТ «Хустська ПМК» в якості слюсара-електромонтажника 3-го розряду. Відповідно до довідки про доходи заробіток його за 2010 рік становить 7780 гривень.

Суд констатує, що правовідносини, яким відповідають встановлені судом факти, врегульовані нормами Сімейного кодексу України.

Згідно ст.180 СК України,  Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 183 Сімейного кодексу України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.  

На підставі встановленого, оцінивши досліджені докази у їх сукупності, суд приходить до переконання, що вимоги позову є підставними, однак підлягають частковому задоволенню.

 На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 60, ст.174, ст.ст.212-215 ЦПК України, ст.ст. 180-183 Сімейного Кодексу України, –  

  В И Р І Ш И В :  

 Позовні вимоги задовольнити частково.

Стягнути із ОСОБА_2? ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканки АДРЕСА_2 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з дня подачі заяви –02.12.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь  держави судовий збір в розмірі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.

 Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць.

 На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з наступного дня після його проголошення до Апеляційного суду Закарпатської області через даний районний суд.

   Головуючий:                                              Дворніченко В.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація