ТАТАРБУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №2-927/10р.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2010 року м.Татарбунари
Татарбунарський районний суд у складі
головуючого - судді Сивоконь Т.І.
при секретарі Комерзан Л.І.
за участю адвоката (тів)
розглянувши позовну заяву управління праці та соціального захисту населення Татарбунарської райдержадміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої допомоги,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач УПСЗН Татарбунарської райдержадміністрації звернувся до суду з позовною заявою до відповідачки ОСОБА_1, посилаючись на те, що відповідачці, згідно її заяви від 31.07.2007 року було призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як працюючим жінкам. В зв’язку зі змінами в законодавстві, ОСОБА_1 втратила право на отримання вказаної допомоги з 01.03.2008 року та її було повідомлено про необхідність надання нею в УПСЗН довідки з податкової служби про те, що вона не провадить підприємницької діяльності в період отримання допомоги. Внаслідок вищевказаних змін відповідачка отримала надмірно сплачені їй кошти в сумі 2305,60 грн., які позивач просить стягнути з неї на його користь.
1 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України).
Відповідно до змісту п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції – це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Частиною 4 ст.50 КАС України передбачено, що громадяни України можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до змісту законів України: «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям» та «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» - державна соціальна допомога малозабезпеченій сім‘ї та державна допомога на дитину до досягнення нею трирічного віку є державними соціальними виплатами, які здійснюються за рахунок субвенцій з державного бюджету до місцевих бюджетів спеціально уповноваженими органами виконавчої влади в сфері праці та соціальної політики в порядку, встановленому законом.
Відповідно до типових положень про Головне управління праці та соціального захисту населення обласної, Київської міської, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської і про управління праці та соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2007 року № 790, на управління праці та соціального захисту населення, зокрема, покладаються функції надання відповідно до законодавства державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, а також інших видів державної допомоги.
Оскільки позивач виконує делеговані йому законом владні повноваження щодо здійснення виплати вказаних соціальних виплат, спір, що виник у цьому випадку, підлягає розгляду в порядку адміністративного, а не цивільного судочинства.
Пунктом 1 ч.1 ст.205 ЦПК України встановлено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст.3,17,50 КАС України, п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Провадження у справі за позовом управління праці та соціального захисту населення Татарбунарської райдержадміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої допомоги закрити.
Роз’яснити позивачу УПСЗН Татарбунарської райдержадміністрації, що розгляд таких справ відноситься до юрисдикції адміністративних судів.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Сивоконь
- Номер: Б/н 837
- Опис: про визнання майна спільним сумісним майном подружжя та його розподіл
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-927/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Сивоконь Тамара Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.10.2015
- Дата етапу: 02.10.2015
- Номер: 2-і/477/92/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-927/10
- Суд: Жовтневий районний суд Миколаївської області
- Суддя: Сивоконь Тамара Іванівна
- Результати справи: інше
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.05.2017
- Дата етапу: 01.06.2017