Справа № 2-3524/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2010 року Шевченківський районний суд м.Львова
в складі: головуючого судді Свірідової В.В.
при секретарі Дмитраш І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Львівської міської ради, з участю третьої особи Першої Львівської нотаріальної контори про визначення додаткового строку на прийняття спадщини ,-
УСТАНОВИВ :
Позивачі звернулися до суду 24.11.2010 року з позовною заявою до Львівської міської ради, з участю третьої особи Першої Львівської нотаріальної контори про визначення додаткового строку на прийняття спадщини. Обгрунтовуючи позовні вимоги зазначили, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їх мати ОСОБА_5. До моменту смерті вона була зареєстрована та проживала за адресою АДРЕСА_1. Після смерті матері, вони, як єдині спадкоємці за законом, не звертались у державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, оскільки вважали, що у матері не було жодного цінного майна, яке б могли успадкувати та отримати на нього свідоцтво про право на спадщину,а інше майно вони розподілили між собою за домовленістю. Однак, в червня 2010 року ними було виявлено державний акт на право приватної власності на землю, виданий на ім”я ОСОБА_5 12 червня 2000 року. Згідно вказаного державного акту мати була власником земельної ділянки площею 0,0566 га в кооперативному садівничому товаристві „ОРГРЕС” в урочищі Збоїща. Після виявлення даного документа вони звернулись у Першу Львівську нотаріальну контору з метою прийняття спадщини, однак їм було відмовлено у зв”язку з пропуском строку для прийняння спадщини. Відповідно до вимог ст.1272 ч.3 ЦК України просять суд постановити рішення, яким визначити додатковий строк, достатній для подання ними заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 підтримали позовні вимоги, надавши аналогічні пояснення, зазначені в позові.
Представник відповідача Львівської міської ради Грицько О.Д. в судовому засіданні при прийнятті рішення поклалась на розсуд суду.
Представник третьої сооби – Першої Львівської державної нотаріальної контори в судове засідання не з”явився, надіслав суду заяву про розгляд справи у відсутності представника нотаріальної контори.
Заслухавши пояснення позивачів, представника відповідача, вивчивши та дослідивши об”ективні докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачів ОСОБА_5.(а.с.5) .
У свідоцтвах про народження позивачів, зазначено їх батьками: мати ОСОБА_5 та батько ОСОБА_7.
До моменту смерті ОСОБА_5 була зареєстрована та проживала за адресою АДРЕСА_1.
Батько позивачів-ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_5, про що свідчить свідоцтво про його смерть.
Після смерті ОСОБА_5, вони- позивачі по справі, як єдині спадкоємці за законом, не звертались у державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, оскільки вважали,що у їх матері не було жодного цінного майна, яке б могли успадкувати та отримати на нього свідоцтво про право на спадщину, а інше майно вони розподілили між собою за домовленістю.
Як вбачається з показів позивачів - в червня 2010 року ними було виявлено державний акт на право приватної власності на землю, виданий на ім”я ОСОБА_5 12 червня 2000 року. Згідно вказаного державного акту їх мати була власником земельної ділянки площею 0,0566 га в кооперативному садівничому товаристві „ОРГРЕС” в урочищі Збоїща.
Після виявлення даного документа вони звернулись у Першу Львівську нотаріальну контору з метою прийняття спадщини, однак їм було відмовлено у зв”язку з пропуском строку для прийняння спадщини.
Отже, спадкоємцями першої черги за законом є позивачі по справі-діти померлої ОСОБА_5.
Відповідно до вимог ст.1270 ч.1 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Позивачі, як вбачається з їх показів, пропустили термін звернення до нотаріальної контори з поважних причин, які суд приймає до уваги.
Отже, на підставі наведеного вище, згідно вимог ст.1272 ч.3 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що такий строк пропустили позивачі з поважних причин, а тому позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.3,10, 11, 60, 88, 169, 209, 212, 214- 215, 218 ЦПК України, ст.ст.1261 ч.1, 1270, 1272 ч.3 ЦК України ,суд ,
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_4, додатковий строк, достатній для подання ними заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, тривалістю два місяці.
Даний додатковий строк слід рахувати після вступу рішення у законну силу.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м.Львова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя В.В.Свірідова