Судове рішення #12861717

                                                Справа № 2-161/10

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  

(заочне)  

01.12. 2010 року                                                           місто Запоріжжя

      Жовтневий районний суд м.Запоріжжя у складі:

головуючого –судді                          Федченко І.М.

 при секретарі                                Міхеєнко Г.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом Акціонерного банку «Металург» до  ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

  В С Т А Н О В И В:  

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором

В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що 05 .07.06 між Акціонерним банком  «Металург» та ОСОБА_1 ( Відповідач-1) укладено кредитний договір № 625800000249 (Кредитний договір, додаток №1), згідно з яким Відповідачеві-1 надано кредит у сумі 33 797,00 доларів США (тридцять три тисячі сімсот дев'яносто доларів США 00 центів) на споживчі цілі - придбання транспортних засобів на строк 84 місяці, по 05.07.2013 р. включно. Кредит було надано згідно з п.п. 1.1., 5.1. Кредитного договору шляхом перерахування коштів на поточний рахунок Відповідача-1, що підтверджується випискою по рахунку (додаток № 2).

Згідно п. 1.1. Кредитного договору Відповідач взяв на себе зобов’язання здійснити повне погашення кредиту в строк не пізніше дня, наступного за 05.07.2013 р., сплатити 10% річних за користування кредитними коштами, а також комісії за надання кредиту, що складається з одноразової плати під час видачі кредиту в розмірі 3830,51 грн. та комісії за управління кредитом в розмірі 101,39 долар США.

На підставі п. 1.3. Кредитного договору, з метою забезпечення виконання зобов'язань за Кредитним договором Відповідачем-1, 05.07.06 укладено договір поруки №9258000002402 (Додаток № 3) з ОСОБА_2 ( Відповідач-2). Остання, згідно п.1. договору поруки зобов'язана сплатити борг, відсотки за кредитом, комісії, суми неустойки і нанесених збитків та інші платежі Відповідача-1 Банку відповідно до умов Кредитного договору.

 Внаслідок невиконання Відповідачами с воїх зобов'язань за Кредитним договором виникла заборгованість, яка складає 19 845,31 (дев'ятнадцять тисяч вісімсот сорок п'ять доларів США 31 цент) , що за курсом НБУ на момент здійснення розрахунку (7,616 грн. за 1 долар США) складає  151 141,87 грн. (сто п'ятдесят одна тисяча  сто сорок одна грн. 87 коп.) , в тому числі: сума простроченої заборгованості за кредитом - 7 798,72 долари США (сім тисяч сімсот дев'яносто вісім доларів США 72 центи), що за курсом НБУ станом на 25.05.09 складає 59 395,05 грн. (п'ятдесят дев'ять тисяч триста дев'яносто п'ять грн. 05 коп.); сума простроченої щомісячної комісії за управління кредитом - 2940,31 долари США (дві тисячі дев'ятсот сорок доларів США 31 цент), що за курсом НБУ станом на 25.05.09 складає 22 393,40 грн. (двадцять дві тисячі триста дев'яносто три грн. 40 коп.); сума пені за несвоєчасну оплату - 4 712,67 долари США (чотири тисячі сімсот дванадцять доларів США 67 центів), що за курсом НБУ станом на 25.05.09 складає 35 891,69 грн. (тридцять п'ять тисяч вісімсот дев'яносто одна грн. 69 коп.); сума штрафу за порушення умов кредитного договору - 4 393,61 долари США (чотири тисячі триста дев'яносто три долари США 61 цент), що за курсом НБУ станом на 25.05.09 складає 33 461,73 грн. (тридцять три тисячі чотириста шістдесят одна грн. 73 коп.);

 Відповідач-2 не виконує вимоги п.п. 1, 3 – 5 договору поруки,  щодо погашення заборгованості Відповідача-1 перед АБ «Металург».

 В зв'язку з невиконанням Відповідачем-1 своїх зобов'язань за Кредитним договором Позивачем, на підставі п. 3.1. Кредитного договору, 25.12.08 прийнято рішення про зупинення кредитування Відповідача-1 та наближення строку повного погашення кредиту на 09.01.09.

Позивач просить суд  стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь АБ “Металург” заборгованість за кредитним договором  № 625800000249   від  05.07.06  в сумі  19 845,31 (дев'ятнадцять тисяч вісімсот сорок п'ять доларів США 31 цент) , що за курсом НБУ на момент здійснення розрахунку складає  151 141,87 грн. (сто п'ятдесят одна тисяча  сто сорок одна грн. 87 коп.).

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву в якій  вимогу позову підтримує в повному обсязі та просить розглядати справу без його участі, винести по справі заочне рішення.

Відповідачі у судове засідання не з’являлись, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. Причини неявки суду не відомі.  Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до ст.224 ЦПК України.

 Суд вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цивільного законодавства.  

Згідно з ст. 536 Цивільного кодексу України за користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.

Згідно з ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки.

Згідно з ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

 Керуючись ст.10,11,209, 224-229 ЦПК України,  ст. ст.526,536,610,611 ЦК України ,суд

В И Р І Ш И В:  

 Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2  на користь Акціонерного банку “Металург” заборгованість за кредитним договором  № 625800000249   від  05.07.06  в сумі  151 141,87 грн. (сто п'ятдесят одна тисяча  сто сорок одна грн. 87 коп.).

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2  державне мито 1 700 грн. та 250,00 грн. витрат на ІТЗ розгляду справи н~аp коЂр‚иyсѓт„ьЋ  Акціонерного банку “Металург”.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області  через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

 Заочне рішення може бути переглянуте судом , що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

  Суддя:                                                                                                                  І.М.Федченко  

  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація