Судове рішення #12862244

 

Справа № 1-120/10

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 24 грудня 2010 року   Великобагачанський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого – судді    Хоролець В.В.

при секретарі                                Зіненко Ю.В.

з участю прокурора                      Дулича О.Д.  

            захисника                          ОСОБА_1  

підсудного                                     ОСОБА_2                                              .                                

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Велика Багачка Полтавської області кримінальну справу по обвинуваченню

                                                                     ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,  народився та зареєстрований АДРЕСА_1, фактично проживає в АДРЕСА_2, українця, громадянина України, освіта  

базова середня, не одружений, працюючий охоронцем  

ПП «Козацька рада», раніше судимий  

18.06.2010 року Великобагачанським районним судом  

Полтавської області за ч.1 ст.185 КК України до 100  

годин громадських робіт                                                                      

                                                                     за ч.2 ст.389 КК України, -

 в с т а н о в и в :

              18 червня 2010 року ОСОБА_2 засуджено вироком   Великобагачанського районного суду  Полтавської області за ч.1 ст.185 КК України до 100 годин громадських робіт. Засуджений ОСОБА_2, перебуваючи на обліку з 09.07.2010 року в Великобагачанському районному підрозділі Хорольського МВ  КВІ УДДУ ПВП в Полтавській області 29 липня  2010 року був ознайомлений з умовами  та порядком відбування покарання у виді громадських робіт.  

Відповідно до ч.1 ст.36 Кримінально-виконавчого кодексу України покарання у виді громадських робіт відбувається за місцем проживання засудженого. Громадські роботи  полягають у виконанні засудженим у вільний від основної  роботи чи навчання час  безоплатних  суспільно корисних робіт, вид яких  визначають органи місцевого самоврядування.

29.07.2010 року засудженому  ОСОБА_2 було винесено попередження за неявку на виклик до Великобагачанського районного підрозділу Хорольського МВ КВІ УДДУ ПВП в Полтавській області, що у разі продовження порушення порядку та умов відбування покарання у виді громадських робіт відповідно до ч.1 ст. 40 КВК України може бути притягнутий   до кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 389 КК України. В це й же день засуджений ОСОБА_2 отримав направлення відбувати покарання у виді громадських робіт в Остап’євській сільській раді  та розпочав відбувати покарання у виді громадських робіт з 02.08.2010 року.        

Протягом серпня 2010 року засуждений ОСОБА_2 повинен був відпрацювати згідно табелю виходу на роботу 88 годин громадських робіт, але відпрацював лише 28 годин, без поважних причин не виходив на роботу, не відбуваючи покарання у виді громадських робіт. Також з’являвся виконувати громадські  роботи, будучи в стані алкогольного сп’яніння  

17.08.2010 року під час перевірки виконання засудженим покарання у виді громадських робіт інспектором Великобагачанського районного підрозділу Хорольського МВ КВІ УДДУ ПВП в Полтавській області ОСОБА_2 не з’явився в Остап’євську сільську раду відбувати покарання у виді громадських робіт, а також був відсутній і за місцем свого проживання, про причину невиходу на роботу не повідомив, підтверджуючих документів про причину невиходу на виконання громадських робіт не надав.

Крім цього, 06.08.2010 року ОСОБА_2 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 44 КУпАП і на нього накладено стягнення у виді адміністративного арешту 4 доби, а 11.08.2010 року ОСОБА_2 притягнутий до адміністративної  відповідальності  за ст. 173 КУпАП  і на нього накладено стягнення у виді штрафу в сумі 51 грн.  

03.08.2010 року засуджений ОСОБА_2 не з’явився на періодичну реєстрацію в інспекцію, а також 23.08.2010 року на виклик до Великобагачанського районного підрозділу  Хорольського МВ КВІ УДДУ ПВП в Полтавській області не з’являвся, 26.08.2010 року ОСОБА_2 був доставлений приводом працівниками Великобагачанського РВ УМВС України в Полтавській області в стані алкогольного сп’яніння, за що в це же день відносно нього було винесено попередження на підставі ч.1 ст.40 КВК України про те, що у разі продовження порушення порядку та умов відбування покарання він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності  за  ч.2 ст. 389 КК України.

Протягом вересня 2010 року засуджений ОСОБА_2 повинен був відпрацювати згідно табеля виходу на роботу, складеного в.о.голови Остап’євської сільської ради 72 години,  які не відпрацював, він без поважних причин не виходив на роботу, не відбуваючи покарання у виді громадських робіт. Про причину невиходу ОСОБА_2 на роботу не повідомив, підтверджуючих документів про причину невиходу на виконання громадських робіт не надав.  

07.09.2010 року засудженому ОСОБА_2 було винесено попередження за неявку 01.09.2010 року на періодичну реєстрацію до Великобагачанського районного підрозділу  Хорольського МВ КВІ УДДУ ПВП в Полтавській області та за неявку до Остап’євської сільської ради на виконання покарання у виді громадських робіт, що у разі продовження  порушення порядку та умов відбування покарання у виді громадських робіт відповідно  до ч.1 ст. 40 КВК України, може бути притягнутий кримінальну відповідальність згідно ч.2 ст. 389 КК України.

Протягом жовтня 2010 року засуджений ОСОБА_2 повинен був відпрацювати згідно табеля виходу на роботу, складеного в.о.голови Остап’євської сільської ради 72  години, які не  відпрацював, без поважних причин не виходив на роботу, не відбуваючи покарання у виді   громадських робіт. Про причину невиходу на роботу ОСОБА_2 не повідомив, підтверджуючих документів про причину невиходу на виконання  громадських  робіт  не  надав.  

Таким чином, всього засуджений ОСОБА_2 відпрацював 28 годин громадських робіт.

Ухилення від відбування покарання у виді громадських робіт засудженим ОСОБА_2  виражалося у невиконанні встановлених обов’язків, порушенні порядку та умов відбування покарання, а також притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, які  були вчинені після письмового попередження; невиході більше двох разів протягом місяця на громадські роботи без поважних причин,  появі на роботі в нетверезвому стані.

 Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.389 КК України при вищезазначених обставинах визнав повністю і суду пояснив, що 18.06.2010 року він був засуджений Великобагачанським райсудом  за ч.1 ст. 185 КК України до 100 годин громадських робіт. 29.07.2010 року був ознайомлений з умовами відбування покарання у виді громадських робіт. 29.07.2010 року йому було винесено  попередження за неявку на виклик до Великобагачанського районного відділу КВІ. В цей же день отримав направлення на відбування покарання у виді громадських робіт в Остап’євській сільській раді та розпочав відбувати покарання з 02.08.2010 року. В серпні 2010 року він відпрацював 28 годин громадських робіт. Без поважних причин не з’явився на роботу. Документів підтверджуючих він не надав, а тому їх не надавав до інспекції. Вказав, що на протязі серпня 2010 року був два рази притягнутий до адміністративної відповідальності. Протягом вересня та жовтня 2010 року без поважних причин не з’являвся на громадські роботи, підтверджуючих документів він не має. Інспектором Великобагачанського РП КВІ він був попереджений, що може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за ч.2 ст.389 КК України. У вчиненому розкаюється.  

У відповідності  до ст. 299 КПК України суд за згодою всіх учасників процесу визнав  недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

Своїми умисними діями, які виразилися  в ухиленні від відбування громадських робіт особою, засудженою до цього покарання підсудний  ОСОБА_2 вчинив злочин, передбачений ч.2 ст.389 КК України.   

При призначенні підсудному міри покарання суд враховує відповідно до ст. 65 КК України тяжкість вчиненого злочину, згідно ст. 12 КК України цей злочин відноситься до злочинів невеликої тяжкості, спосіб ухилення від покарання підсудним - шляхом вчинення активних дій, сукупність всіх обставин, що його характеризують, те, що склад даного злочину  є формальним і його об’єктивна сторона полягає в ухиленні від покарання, яке являє собою невиконання обов’язку (бездіяльність) щодо відбування покарання, те, що тяжких наслідків від злочину не настало, характеристику винної особи, який по місцю проживання характеризується посередньо, наявність такої пом’якшуючої покарання обставини як щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують покарання, стан його здоров’я, який страждає на легку розумову відсталість, і приходить до висновку, що підсудному ОСОБА_2, з метою його виправлення та попередження вчинення нових злочинів необхідно призначити покарання без ізоляції його від суспільства, застосувавши норми ст. 75 КК України.

 Ц ивільний позов по справі не заявлено.  

Речових доказів по справі немає.  

На підставі  викладеного та керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -

 з а с у д и в:

            ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 389 КК України.

Призначити ОСОБА_2 покарання за ч.2 ст.389 КК України у виді 2 (двох) років обмеження волі.

Згідно ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1 (один) рік.          

У відповідності до ст. 76 КК України зобов’язати ОСОБА_2 періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи.  

Запобіжний захід ОСОБА_2 до набрання вироком чинності залишити попередній - підписку про невиїзд.

 

Апеляція на вирок суду може бути подана протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення до апеляційного суду Полтавської області.

               Головуючий          

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація