Справа №3-4571/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 грудня 2010 року м. Гола Пристань
Суддя Голопристанського районного суду Херсонської області Францішко Ю.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які надійшли від Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
- ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, місце народження с. Токе, не працює, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, -
В С Т А Н О В И В :
23 листопада 2010 року о 14.00 год. у затоні Голопристанського елеватору, Голопристанського району, Херсонської області гр. ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства, а саме: без відповідного дозволу, в місці забороненому для рибальства, на зимувальній ямі вудкою поплавчанкою здійснив вилов риби, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП.
При затриманні у порушника виявлено та вилучено свіжу рибу «карась» в кількості 2 шт. та «тарані» в кількості 1 шт., спричинивши рибному господарству України збитки на суму 20,40 грн.
В судовому засідання правопорушник свою вину визнав, пояснив, що хотів наловити риби додому, але був затриманий інспектором.
Крім того, його вина підтверджується довідкою-оцінкою вилученого майна та протоколом про адміністративне правопорушення.
Таким чином, вина правопорушника у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, доведена повністю.
Враховуючи малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника та його матеріальний стан, наявність на утриманні неповнолітньої дитини та батьків похилого віку, заподіянні незначні збитки рибному господарству, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
У відповідності до ч.1 ст.40 КУпАП, якщо в результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення суд має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди незалежно від розміру шкоди.
Таким чином, стягненню з порушника підлягає сума спричиненої майнової шкоди, яка, згідно розрахунку, складає 20,40 грн.
Керуючись ст.ст.22, ч.1 ст.40, 283, 284 КУпАП, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави заподіяні рибному господарству України збитки в сумі 20,40 грн.
Вилучену рибу – конфіскувати.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду, через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Ю.В. Францішко