№3-4223/10
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 грудня 2010 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Суркова В.П., розглянувши адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Дем‘янівка Нижньосірогозького району Херсонської області, працюючої фармацевтом ТОВ «ВіталПлюс», яка проживає: АДРЕСА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ознаками ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
При перевірці аптеки, розташованої за адресою: м. Запоріжжя, вул. Військбуд, 73, 30.11.2010 року о 15-22 годині ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя виявлено порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: порушено режим попереднього програмування найменування, цін товарів та їх кількості.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вичинені правопорушення не визнала, пояснила, що товар був запрограмований іншим співробітником аптеки, який працював до неї. Коли вона приступила до роботи у касовому апараті вже були внесені коди та ціни товарів, відповідно до вимог чинного законодавства, доказів, належним чином підтверджуючих вчинення нею правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч. 1 КУпАП співробітниками ДПІ у Шевченківському районі не наведено.
Стаття 155-1 ч. 1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Стаття 9 КУпАП зазначає, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ст. 3 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно з матеріалами справи (акту перевірки від 30.11.2010 року), при здійсненні розрахункових операцій застосовувався РРО, зареєстрований та опломбований у встановленому чинним законодавством порядку, включений до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.
Аналізуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, тому провадження по справі підлягає закриттю. .
На підставі викладеного, суд, керуючись ст. 247 п. 1 КУпАП,—
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП закрити за відсутністю складу правопорушення.
Постанову може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим або опротестовано прокурором протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги, протесту прокурора в апеляційний суд Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя В.П. Суркова