Судове рішення #12876078

Справа № 2-3655/2010 рік            

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ  

Іменем   України  

 14 грудня 2010 року       Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого                     судді Кашперської Т.Ц.,

при секретарі                    Іваненко Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -  

 в с т а н о в и в :

 Позивач в жовтні 2010 року звернувся до суду із позовом про стягнення заборгованості. Заявлені позовні вимоги обґрунтовував тим, що 15.12.2006 року між позивачем в особі Філії «Київське регіональне управління» Банку «Фінанси та Кредит» та відповідачем укладено кредитний договір № 15-277/06-А-Л, предметом даного договору є надання відповідачу в тимчасове користування на умовах забезпеченості, поворотності, строковості, платності кредитних ресурсів в сумі 20164 долари США з терміном погашення кредитних ресурсів до 14.12.2011 року з оплатою по процентній ставці 10 %. Позивач виконав свої зобов’язання за кредитним договором в повному обсязі, відповідно до п. 3.1 кредитного договору на підставі письмової заяви ОСОБА_1 за погодженням із банком здійснив видачу кредитних ресурсів в тимчасове користування на умовах забезпеченості, поворотності, строковості, платності в сумі 20164 долари США. В свою чергу відповідач скористався кредитними ресурсами, проте свої зобов’язання за кредитним договором належним чином не виконує, систематично порушує виконання умов кредитного договору. В забезпечення виконання зобов’язань відповідача за кредитним договором між сторонами 15.12.2006 року було укладено договір застави автомобіля, посвідчений приватним нотаріусом Відутою О.В. та зареєстрований за Р№ 3096, відповідно до умов договору застави, заставодавцем передано банку в заставу автомобіль SCODA OCTAVIA TOUR легковий хетчбек 2006 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1, зареєстрований в МРЕВ м. Ірпінь від 15.12.2006 року, право власності на який належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2, виданого МРЕВ м. Ірпінь від 15.12.2006 року. Вказує, що станом на день пред’явлення позову сума заборгованості відповідача перед банком складає 597317,98 грн. і включає в себе 16107,93 долари США, що еквівалентно 127249,43 грн. заборгованості по основному боргу, 4022,13 долари США, що еквівалентно 31774,02 грн. заборгованості по відсоткам за користування кредитними коштами, 2606,14 грн. щомісячної комісії, 435688,39 грн. пені за несвоєчасне погашення кредиту, відсотків, комісії. В зв’язку із викладеним просив стягнути із відповідача на користь позивача 597317,98 грн. заборгованості за кредитним договором і покласти на відповідача судові витрати.

 Представник позивача в судове засідання не з’явився, направив заяву про розгляд справи у його відсутності, не заперечував проти ухвалення заочного рішення.

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, в судове засідання не з’явився, причину неявки в судове засідання не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

 Суд, вивчивши письмові докази по справі, вважає заявлений позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.

 Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.  

В судовому засіданні встановлено, що 15.12.2006 року між позивачем та відподвіачем укладено кредитний договір № 15-277/06-А-Л, відповідно до п. 2.1 якого, банк надає позичальнику в тимчасове користування на умовах забезпеченості, зворотності, терміновості, платності кредитні ресурси в сумі 20164 долари США з оплатою за процентною ставкою 10 % річних.

Відповідно до п. 3.2 кредитного договору, позичальник зобов’язується повністю повернути кредитні ресурси, отримані за цим договором, до 14.08.2009 року. Погашення здійснюється шляхом зарахування відповідної суми на позичковий рахунок. Позичальник зобов’язується щомісяця, в строк до 25 числа кожного місяця, здійснювати в складі щомісячного платежу за кредитом погашення заборгованості за кредитними ресурсами у розмірі, встановленому в графіку погашення кредиту.

Відповідно до п. 3.4 кредитного договору, банк має право призупинити видачу кредитних ресурсів, відмовити позичальнику у продовженні строку дії цього договору, а також вимагати дострокового повернення кредитних ресурсів, оплати нарахованих процентів за ними, неустойки відповідно до умов цього договору, якщо позичальник у період дії цього договору порушував які-небудь умови цього договору, у тому числі позичальник несвоєчасно або не в повному обсязі здійснював зарахування коштів на погашення заборгованості за кредитними ресурсами та/або на сплату процентів, відповідно до умов цього договору. У випадку вимоги банку про дострокове погашення кредитних ресурсів і сплаті процентів позичальник зобов’язаний здійснити повне погашення заборгованості за цим договором, тобто повернути отримані кредитні ресурси і сплатити усі проценти протягом 10 банківських днів з моменту одержання вимоги банку. Банк може повідомляти позичальника телеграфом, шляхом відправлення рекомендованих листів з повідомленням чи шляхом доставки нарочним позичальнику за зазначеною адресою.

Відповідно до п. 6.1 кредитного договору, за прострочення повернення кредитних ресурсів та/або сплати процентів, позичальник сплачує банку пеню з розрахунку 1 % від простроченої суми за кожний день прострочення. Зазначена пеня сплачується у випадку порушення позичальником строків платежів. Сплата пені не звільняє позичальника від зобов’язання сплатити проценти за весь час фактичного користування кредитними ресурсами.

15.12.2006 року на підставі заяви про видачу готівки банком було надано відповідачу кредитні кошти в сумі 20164 долари США.

Наведені обставини підтверджуються кредитним договором від 15.12.2006 № 15-277/06-А-Л, анкетою-заявкою на отримання кредиту, заявою на видачу готівки з розпискою про отримання 11400 грн. (а. с. 7 – 12).

Станом на день пред’явлення позову сума заборгованості ОСОБА_1 перед банком складає 597317,98 грн. і включає в себе 16107,93 долари США, що еквівалентно 127249,43 грн. заборгованості по основному боргу, 4022,13 долари США, що еквівалентно 31774,02 грн. заборгованості по відсоткам за користування кредитними коштами, 2606,14 грн. щомісячної комісії, 435688,39 грн. пені за несвоєчасне погашення кредиту, відсотків, комісії.

Наведені обставини підтверджуються повідомленням, розрахунком заборгованості, довідкою (а. с. 14 – 25).

В судовому засіданні також встановлено, що загальними зборами акціонерів позивача його назва була змінена на «Публічне акціонерне товариство «Банк «Фінанси та Кредит» (а. с. 26 – 34).

 Вирішуючи позовні вимоги за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» про стягнення заборгованості та задоволення вимог кредитора, суд враховує наступне.

Згідно із змістом ст. ст. 526, 527 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Боржник зобов’язаний виконати свій обов’язок, а кредитор – прийняти виконання особисто.

Відповідно до ст. ст. 611, 625 ЦК України, у разі порушення зобов’язання настають правові  наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов’язання внаслідок односторонньої відмови від зобов’язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов’язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди. Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. ст. 1050, 1054 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув  суму  позики,  він зобов’язаний  сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув  речі,  визначені родовими ознаками, він зобов’язаний сплатити неустойку, яка нараховується від дня, коли речі мали  бути  повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів. Якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів.

Оскільки в судовому засіданні було беззаперечно встановлено, що між позивачем і відповідачем було укладено кредитний договір, за умовами кредитного договору відповідач взяв на себе певні зобов’язання, які належним чином в установлений договором строк не виконав, розмір заборгованості за кредитним договором становить 597317,98 грн., який відповідачем не заперечений, суд стягує вищезазначену суму заборгованості за кредитним договором із відповідача на користь позивача.

Оскільки суд повністю задовольняє заявлені позовні вимоги, суд стягує із відповідача на користь позивача понесені судові витрати, а саме судовий збір в розмірі 1700 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120 грн., а всього 1820 грн.

На підставі ст. ст. 15, 16, 181, 203, 215, 258, 553, 554, 526, 530, 589, 611, 625, 1050, 1054 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214 – 215, 224 – 226 ЦПК України, суд, -

 в и р і ш и в :

 Позов Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» заборгованість за кредитним договором в сумі 597317 (п’ятсот дев’яносто сім тисяч триста сімнадцять) грн. 98 коп.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» судові витрати по справі в розмірі 1820 грн.

Копію рішення направити сторонам для відома.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 Суддя                                                                                     Т.Ц.Кашперська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація