Судове рішення #12876080

Справа №  2-3715/2010 рік            

Р І Ш Е Н Н Я  

Іменем   України  

 14 грудня 2010 року             Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого                               судді Кашперської Т.Ц.,

при секретарі                              Іваненко Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

 в с т а н о в и в :

 Позивач у жовтні 2010 року звернувся до суду із позовом про стягнення заборгованості за кредитним договором. Заявлені позовні вимоги обґрунтовував тим, що 04.04.2008 року між відповідачем ОСОБА_2 та позивачем, яке в подальшому змінило назву на Публічне акціонерне товариство «Всеукраїнський Акціонерний Банк», було укладено кредитний договір № 309-15, відповідно до умов якого, банк надав позичальнику кредит на споживчі потреби в розмірі 7300 грн. із процентною ставкою 24 % річних терміном до 04.10.2010 року. Вказує, що відповідач порушив свої зобов’язання щодо щомісячного повернення частини кредитних коштів, сплати процентів за користування кредитом, а також плати за користування кредитом, які передбачені умовами кредитного договору, заборгованість відповідача перед позивачем станом на день пред’явлення позову становить 4306,57 грн., що складається із загальної заборгованості за кредитом 3058,99 грн., відсотків за користування кредитом 155,80 грн., комісії за розрахункове обслуговування 0,00 грн., неустойки 1091,78 грн. В зв’язку із викладеним позивач просив стягнути із відповідача на його користь заборгованість за кредитним договором в сумі 4306,57 грн. та покласти на відповідача судові витрати.

Позивач в судове засідання не з’явився, направив до суду заяву про розгляд справи у відсутності представника позивача та заяву про зменшення позовних вимог, в якій просив стягнути із відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором в розмірі 1091,57 грн. та судові витрати по справі в розмірі 171 грн.

Відповідач в судове засідання не з’явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутності, визнала позов в повному обсязі.  

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

 Суд, вивчивши письмові докази по справі, вважає заявлений позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.

В судовому засіданні встановлено, що 04.04.2008 року між відповідачем ОСОБА_2 та позивачем було укладено кредитний договір № 309-15, відповідно до п. 1.1 – 1.4 якого позивач надав відповідачу кредит на споживчі потреби в розмірі 7300 грн. із процентною ставкою 24 % річних строком до 04.10.2010 року.

Відповідно до п. 2.5.1 кредитного договору, позичальник зобов’язується щомісячно до дати, встановленої в графіку, поповнювати свій поточний рахунок шляхом внесення готівкових коштів через касу банку або безготівковим перерахуванням, в сумі не меншій суми чергового погашення відповідної частини кредиту, процентів, встановлених в графіку.  

Відповідно до п. 3.2.6 кредитного договору, банк має право вимагати від позичальника дострокового погашення кредиту та сплати процентів користування ним у випадку невиконання чи неналежного виконання позичальником своїх зобов’язань за цим договором.

Відповідно до п. 5.2 кредитного договору, сторони домовилися, що невиконання або неналежне виконання позичальником зобов’язань по поверненню кредитних коштів, сплаті процентів, а так само невиконання або неналежного виконання зобов’язань, передбачених п.п. 3.3, 5.1 цього договору, є умовами, при настанні яких припиняється кредитування банком позичальника, а позичальник здійснює дострокове повернення отриманих кредитних коштів банку, сплачує банку проценти за користування кредитними коштами та інші платежі відповідно до умов цього договору.

Судом також встановлено, що 18.05.2010 року ВАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» змінило назву на Публічне акціонерне товариство «Всеукраїнський Акціонерний Банк».

Наведені обставини підтверджуються кредитним договором № 309-15 від 04.04.2008 року та додатком до нього, меморіальним валютним ордером, заявою на отримання кредиту, статутом, довідкою, свідоцтвом (а. с. 7 – 20, 24 – 28).  

Окрім цього, в судовому засіданні встановлено, що заборгованість відповідача ОСОБА_2 перед позивачем відповідно до розрахунку заборгованості за кредитним договором № 309-15 від 29.11.2010 року становить 1091,57 грн. Наведені обставини підтверджуються розрахунком заборгованості та відповідачем не заперечені (а. с. 48).

 Згідно із змістом ст. ст. 526, 527 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Боржник зобов’язаний виконати свій обов’язок, а кредитор – прийняти виконання особисто.

Відповідно до ст. ст. 611, 625 ЦК України, у разі порушення зобов’язання настають правові  наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов’язання внаслідок односторонньої відмови від зобов’язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов’язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди. Боржник не звільняється від відповідальності    за неможливість виконання ним грошового зобов’язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. ст. 1050, 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах,  встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти. Якщо позичальник своєчасно не повернув  суму  позики,  він зобов’язаний  сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов’язаний сплатити неустойку, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів. Якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів.

Оскільки в судовому засіданні було беззаперечно встановлено, що між позивачем ВАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» та відповідачем ОСОБА_2 було укладено кредитний договір, за умовами кредитного договору відповідач ОСОБА_2 взяла на себе певні зобов’язання, які належним чином в установлений договором строк не виконав, розмір заборгованості за кредитним договором на час розгляду справи становить 1091,57 грн., що відповідачем не заперечений, суд стягує вищезазначену суму заборгованості за кредитним договором із відповідача на користь позивача.

Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, позов знайшов своє підтвердження у судовому засіданні та підлягає до задоволення.

Оскільки суд повністю задовольняє заявлені позовні вимоги, суд стягує із відповідача на користь позивача судові витрати в розмірі 171 грн.

На підставі ст. ст. 16, 192, 525, 526, 533, 541, 542, 543, 610, 611, 612, 1048 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214 – 215, 218 ЦПК України, суд, -  

  в и р і ш и в :  

 Позов Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» 1091,57 грн. (одна тисяча дев’яносто одна грн. 57 коп.).

Стягнути із ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» судові витрати в розмірі 171 (сто сімдесят одну) грн.  

Копію рішення направити  сторонам для відома.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

   Суддя                                                                     Т.Ц.Кашперська

  • Номер: 6/552/209/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-3715/2010
  • Суд: Київський районний суд м. Полтави
  • Суддя: Кашперська Тамара Цезарівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.10.2019
  • Дата етапу: 07.11.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація