Справа № 2-3890-1/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2010 року Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого – судді КІЗЮН Л.І.
при секретарі: Рівному Є.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі у розмірі 1000,00 грн. щомісячно, посилаючись на те, що відповідач добровільно не надає коштів на його утримання.
Пізніше позивач уточнила позовні вимоги, просила стягнути аліменти у розмірі ј частини доходу відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Позивач в судове засідання не з’явилася, до суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час і місце розгляду справи, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надійшло. Тому суд, відповідно до ст. 224 ЦПК України вважає за можливе проводити заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується даними свідоцтва про народження (а.с.4).
Позивач звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання сина, мотивуючи це тим, що знаходиться в скрутному матеріальному становищі, а відповідач не надає постійної допомоги на утримання дитини.
Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст.ст. 181, 183 СК України частка доходу батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Оскільки, дитина знаходиться на утриманні позивача, відповідач може сплачувати аліменти, суд вважає, що з відповідача на користь позивача на утримання дитини необхідно стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини доходу відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь держави.
Рішення підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць, відповідно до ст. 367 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 130, 174, 214, 215, 224-226 ЦПК, ст.ст. 180-183 СК України, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 02 листопада 2010 року до досягнення дитиною повноліття (до 28.11.2019 р.).
Рішення у частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п’ятдесят одну) грн. 00 коп. судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 120 (сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заяву про перегляд судового рішення може бути подано до районного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.І. Кізюн