Судове рішення #12877886

Справа №22ц-6515, 2010р.     Головуючий в 1-й інстанції  

Пилипенко С.В.  

Категорія: 5                                                               Доповідач – Полікарпова О.М.  

  У Х В А Л А  

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ  

  2010 року листопада місяця “15” дня   колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Херсонської області в складі:  

Головуючого   : Полікарпової О.М.  

Суддів:   Цуканової І.В.,  

Бездрабко В.О.                                                    

при секретарі   :Кримцевій І.В.  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Новокаховського міського суду Херсонської області  від 18 серпня  2010 року  

за позовом  

ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа- відділ державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції у м.Херсоні (далі ВДВС) про визнання договору купівлі-продажу дійсним, визнання права власності та звільнення майна з-під арешту,  

в с т а н о в и л а:  

  Позивач звернувся в суд із зазначеним позовом, мотивуючи тим, що 20.06.2008 року між ним та відповідачем  укладено в усній формі договір купівлі - продажу автомобіля ВАЗ 2115. Він передав відповідачу 4000 доларів США, а той написав розписку, що отримав гроші за автомобіль. Однак відповідач відмовляється оформити договір купівлі-продажу у нотаріальному порядку. Зараз стало відомо, що даний автомобіль є предметом застави по кредитному договору і ВДВС наклав на нього арешт з метою забезпечення виконання відповідачем зобов’язань по договору.  

Рішенням Новокаховського міського суду Херсонської області від 18  серпня 2010 року  у задоволенні позову  відмовлено.  

В апеляційній скарзі на зазначене рішення ОСОБА_3 просить його скасувати. Апелянт посилається на неправильну оцінку судом доказів та неправильне застосування судами норм матеріального права.  

Судова колегія, заслухавши доповідача, перевіривши законність рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.  

Відмовляючи позивачу у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що законних підстав визнавати дійсним договір купівлі-продажу автомобіля немає, оскільки він не підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню, а з огляду на те, що сторонами не дотримано письмової форми угоди, яка є обов’язковою для цих договорів, немає підстав й для визнання права власності на предмет договору.  

Судова колегія погоджується з таким висновком міського суду, вважаючи, що судом повно та правильно встановлено обставини по справі, дано належну оцінку наявним у справі доказам, а також правильно застосовано норми права, які регулюють спірні правовідносини.  

Судом встановлено і матеріалами справи підтверджується, що спірний автомобіль зареєстровано за ОСОБА_4.(а.с.7). З розписки вбачається, що 20.06.2008 року ОСОБА_4 отримав від ОСОБА_3 гроші за належний йому автомобіль (а.с5). Представник ВДВС письмово підтвердив, що спірний автомобіль перебуває під арештом з 28.01.2009 року (а.с.23). Письмовий договір купівлі-продажу автомобіля не укладався.  

Відповідно до ст.208 ЦК України у письмовій формі належить вчиняти правочини, щодо яких така форма встановлена законом.                   Письмова форма договору купівлі-продажу автомобіля передбачена п.2 постанови КМ України від 07.09.1998 року, якою затверджені Правила державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх марок, моделей, причепів,напівпричепів та мотоколясок».  

Перед  відчуженням транспортний засіб повинен бути знятий з обліку в підрозділі ДАІ.  

Згідно з п.17 цих Правил зняття з обліку транспортних засобів  здійснюється після їх огляду в підрозділі ДАІ на підставі заяви власника.  

П.18 Правил передбачено для відчуження автомобіля, після зняття його з реєстрації, в техпаспорті робиться відмітка про зняття з обліку транспортного засобу для реалізації в межах України.  

ОСОБА_3 не надав суду доказів на підтвердження дотримання ним встановленого законом порядку придбання автомобіля, що виключає можливість визнання за ним права власності на нього у судовому порядку. І оскільки договір купівлі-продажу автомобіля не передбачає обов’язкової нотаріальної реєстрації, висновок суду про відсутність підстав для визнання такого договору дійсним є обґрунтованим.  

За таких обставин судова колегія вважає доводи апеляційної скарги такими, що не ґрунтуються на законі.  

  Керуючись ст.303, 304, п.1 ч.1 ст.307 ЦПК України, судова колегія  

  У Х В А Л И Л А:  

  Апеляційну скаргу  ОСОБА_3 відхилити.  

Рішення  Новокаховського  міського суду Херсонської області від 18 серпня  2010 року залишити без змін.  

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України протягом двадцяти днів.  

  Головуючий:  

Судді:  

                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація