Судове рішення #12879220

 

            В И Р О К     справа № 1-788/10  

  І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И        

 19 листопада 2010 року Шевченківський районний суд м. Києва  

в складі:головуючого                       судді           Павленко О.П.

при секретарі                                                         Расуловій С.Ф.      

за участю прокурора                                             Марущенка Є.Г.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1  , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця                   м. Києва, українця, громадянина України,  з середньою освітою, неодруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,  раніше судимого 24 липня 2009 року Голосіївським районним судом м. Києва  за ст.309 ч.1 КК України на 1 рік обмеження волі, із застосуванням ст.ст.75, 76 КК України з випробуванням строком на 1 рік

у скоєні злочину, передбаченого ст.309 ч.2 КК України

  В С Т А Н О В И В :  

 05 лютого 2010 року, приблизно о 12 годині, ОСОБА_1, маючи умисел на незаконне придбання наркотичних засобів для власного вживання, вступивши з цією метою в злочинний зговір з особою, кримінальну справа відносно якої закрито, при цьому вони домовились по телефону з особою, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, про придбання наркотичного засобу героїну. Згідно домовленості ОСОБА_1 та особа, кримінальну справу відносно якої закрито, повинні були під’їхати до будинку АДРЕСА_2 та зайти до другого під’їзду, де особа, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, мала передати їм наркотичний засіб.

Того ж дня, приблизно о 17 годині 30 хвилин, з метою придбання наркотичного засобу, ОСОБА_1 та особа, кримінальну справу відносно якої закрито, діючи за раніше досягнутою домовленістю, на громадському транспорті приїхали до будинку АДРЕСА_2, де вони, за попередньою змовою між собою, зайшли до другого під’їзду вищевказаного будинку. Перебуваючи в даному під’їзді, ОСОБА_1 передав особі, кримінальну справу відносно якої закрито, гроші в сумі 100 грн. на придбання у особи, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, наркотичного засобу. Особа, кримінальну справу відносно якої закрито, в свою чергу отримавши від ОСОБА_1 вказані гроші, передала їх особі, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, доклавши до вказаної суми належні їй 200 грн. та отримавши від особи, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, паперовий згорток з наркотичним засобом. Незаконно, за попередньою змовою між собою, без мети збуту придбавши наркотичний засіб, ОСОБА_1 та особа, кримінальну справа відносно якої закрито, перебуваючи в другому під’їзді будинку АДРЕСА_2, вжили частину незаконно придбаного ними наркотичного засобу героїну шляхом внутрівенної ін’єкції, а залишену частину незаконно придбаного наркотичного засобу героїну, особа, кримінальну справу відносно якої закрито, продовжила зберігати  без мети збуту при собі. Після цього особа, кримінальну справу відносно якої закрито, незаконно зберігаючи частину наркотичного засобу при собі, та ОСОБА_1 вийшли з під’їзду вказаного будинку та розійшлись в різні сторони.

Приблизно о 18 годині 05 хвилин 05 лютого 2009 року біля будинку АДРЕСА_2 ОСОБА_2 був затриманий працівниками міліції, доставлений до приміщення ТВМ № 3 Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві по вул. Баумана, 4, де під час поверхневого огляду у нього була виявлена та вилучена ложка срібного кольору з нальотом темного кольору на ній, який згідно висновку хімічної експертизи № 133х від 11.03.2010 року містить наркотичний засіб героїн ( діацетилморфін) у слідовій кількості, масою діацетилморфіну (героїну) в нашаруваннях на ложці  0,0005 г.

 У судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину  визнав в повному обсязі, та не оспорюючи фактичні обставини, суду пояснив, що 05 лютого 2010 року вранці йому зателефонувала його знайома ОСОБА_3, яка запропонувала придбати разом та вжити наркотичний засіб героїн, на що він погодився та зателефонував наглядно знайомому хлопцю на прізвисько «ОСОБА_4», який продавав наркотики. Останній призначив їм зустріч біля будинку АДРЕСА_2. Він (підсудний) зустрівся з ОСОБА_3 неподалік від станції метро «Палац «Україна», вони зайшли в аптеку, де придбали два ін’єкційних шприца та воду для ін’єкцій та пішли на зустріч з «ОСОБА_4». «ОСОБА_4» знову зателефонував йому та повідомив, щоб вони зайшли в другий під’їзд будинку АДРЕСА_2, піднялись на третій поверх, що вони і зробили. По дорозі вони склались грошима, він передав ОСОБА_3 100 грн., у неї було 200 грн. Між третім та четвертим поверхами їх чекав «ОСОБА_4», якому ОСОБА_3 передала гроші, а він передав йому пакетик з героїном. Тут же на місці він та ОСОБА_3 частину героїну вжили шляхом внутрішньовенної ін’єкції, а залишки героїну ОСОБА_3 залишила собі, оскільки вона давала більше грошей. В подальшому вони вийшли з під’їзду та пішли в різні сторони, але через недовгий проміжок часу його затримали працівники міліції, які доставили його у райвідділення міліції, де вилучили у нього ложку, в якій вони готували розчин для вжиття наркотику.

Підсудний ОСОБА_1 щиросердно покаявся у вчиненому злочині, засудив свої дії, просить дати йому можливість виправитись самостійно без позбавлення волі.

 Враховуючи визнання підсудним ОСОБА_1 усіх фактичних обставин справи, суд в порядку ст. 299 КПК України, за згодою учасників судового розгляду, обмежившись допитом підсудного,  вважає повністю доведеною винуватість ОСОБА_1 у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, та правильною кваліфікацію  його дій  за ч.2 ст.309 КК України.    

 Обираючи підсудному вид і міру покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого ним злочину; фактичні обставини справи та   відношення підсудного до скоєного злочину; а також дані про особу ОСОБА_1

 Судом встановлено, що ОСОБА_1 раніше судимий за вчинення аналогічного злочину та новий злочин вчинив в період випробування, встановленого за попереднім вироком, не працював, за місцем проживання характеризується позитивно, не перебуває на обліку у лікаря нарколога.

 До обставин, що пом’якшують покарання ОСОБА_1, суд відносить щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.

 З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_1 повинно відбуватися в місцях позбавлення волі, а тому призначає йому покарання у вигляді позбавлення волі в межах санкції ч.2 ст. 309 КК України.

 Оскільки ОСОБА_1 вчинив злочин у період випробування, встановленого за вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 24 липня 2009 року, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 остаточне покарання за сукупністю вироків, за правилами ст.ст.71, 72 КК України.

 Стягненню з підсудного підлягають судові витрати, пов’язані з проведенням хімічної експертизи.

Речові докази по справі у відповідності до ст. 81 п.2 КПК України підлягають знищенню.  

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд

  З А С У Д И В :  

 

ОСОБА_1   визнати винним у скоєні злочину, передбаченого ст.309 ч.2 КК України та призначити покарання  у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.

 На підставі ст.71 КК України за сукупністю вироків до призначеного  покарання частково приєднати покарання, невідбуте за вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 24 липня 2009 року та остаточно ОСОБА_1 за правилами ст.72 КК України  призначити до відбуття  - 2 ( два) роки 1 ( один) місяць позбавлення волі.

 Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_1 вираховувати з 08 лютого 2010 року.

 Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити без змін у вигляді тримання під вартою в Київському СІЗО № 13 ДДУ з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області.

 Стягнути з  ОСОБА_1  судові витрати, пов’язані з  проведенням судової хімічної експертизи № 133х від 11.03.2010 року в сумі 281 грн 52 коп. ( а.с. 35).

 Речові докази по справі: поліетиленовий пакет з наркотичним засобом героїном та ватні тампони, які знаходяться на  зберіганні в камері схову Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві, -  знищити. ( а.с. 40).

 Вирок суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва протягом 15 діб з часу проголоження, а засудженим ОСОБА_1 в той же строк з часу отримання копії вироку,  через Шевченківський районний суд м. Києва  

                                                                   С у д д я    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація