Судове рішення #12880704

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

30 квітня 2010 р.     м. Тернопіль  

Суддя судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Тернопільської області Лекан І.Є.,   розглянувши адміністративну справу за апеляцією ОСОБА_1 на постанову Чортківського районного суду від 29 березня 2010 року,  

встановила:  

Постановою судді Чортківського районного суду від 29 березня 2010 року ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-10 КпАП України і на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 гривень.  

Згідно даної постанови суд визнав доведеним, що ОСОБА_1, працюючи на посаді першого заступника голови Чортківської районної ради, 01 січня 2010 року порушив обмеження щодо проведення передвиборної агітації, а саме, підписав заяву-звернення до виборців Чортківського району на підтримку кандидата в Президенти України ОСОБА_2, яке було надруковане в районній газеті “Голос народу” від 01 січня 2010 року, чим порушив вимоги ст. 64 Закону України “Про вибори Президента України”.  

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати та закрити  провадження у справі, посилаючись на те, що заяву-звернення він підписував як громадянин, і не 01.01.2010 року о 16 год., оскільки вже був вийшов черговий номер даної газети, а 25.12.2009 року, тому вважає, що строки притягнення його до адміністративної відповідальності на день винесення постанови суду були пропущені. Зазначає, що не знав про передачу даного звернення до друку. Вказує, що йому не була вручена копія протоколу про адміністративне правопорушення. Крім того, просить поновити строк на апеляційне оскарження, так як справа була розглянута в його відсутності і дану постанову отримав через пошту 07.04.2010 року.  

Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, приходжу до висновку, що клопотання скаржника про продовження строку на апеляційне оскарження слід задоволити, а вимоги апеляційної скарги до задоволення не підлягають з таких підстав.  

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що розгляд справи відбувся у відсутності скаржника. Згідно поштового штемпеля на конверті, ОСОБА_1 отримав постанову суду 07 квітня 2010 року. Таким чином, строк на апеляційне оскарження апелянту слід поновити, так як він пропущений з поважних причин.  

Доведеність вини та кваліфікація дій ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення , передбаченого ст. 212-10 КпАП України доведена належним чином розглянутими, оціненими та викладеними у постанові суду доказами.  

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16 лютого 2010 року, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді першого заступника голови Чортківської районної державної адміністрації порушив обмеження, передбачені ст. 64 Закону України “Про вибори Президента України”, підписавши заяву-звернення до жителів Чортківського району  в підтримку одного з кандидатів в Президенти України, яке було опубліковане в газеті “Голос України” від 01.01.2010 року.  

З наявної в матеріалах адміністративної  справи копії заяви-звернення до виборців Чортківського району вбачається, що ряд осіб, в тому числі ОСОБА_1, засвідчили своїм підписом звернення до виборців про підтримку та обрання Президентом одного з кандидатів.  

Як вбачається з районної газети “Голос народу” від 01 січня 2010 року, на одній із її сторінок, надрукована заява-звернення до виборців Чортківського району посадових осіб про необхідність голосування за одного з кандидатів на пост Президента і серед цих осіб є також ОСОБА_1 із зазначенням, що він є першим заступником голови РДА.  

Крім того, апелянт ОСОБА_1 не заперечив той факт, що він підписав заяву-звернення до виборців Чортківського району про підтримку одного з кандидатів на пост Президента, але не як посадова особа, а як громадянин.  

Відповідно до положення пункту 2 частини першої статті 64 Закону України “Про вибори Президента України” в редакції Закону України від 21 серпня 2009 року № 1616- VI участь у передвиборній агітації забороняється органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам.  

Згідно рішення Конституційного Суду України від 24 березня 2005 року № 3-рп/2005 положення п.2 ч.1 ст. 64 Закону України “Про вибори Президента України” треба розуміти так, що посадовим і службовим особам органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування забороняється брати участь у передвиборній агітації у будь-який час (робочий чи позаробочий), тобто перший заступник голови РДА виступає завжди в якості суб’єкта посадової особи органів місцевого самоврядування і не може вважатись у передвиборній агітації як громадянин, що спростовує посилання скаржника про непричетність його щодо передвиборної агітації на виборах Президента України.  

Не заслуговують на увагу посилання апелянта про збіг строків притягнення його до адміністративної відповідальності та про його незнання,  що дане звернення буде передано до друку, оскільки скаржника визнано винним за здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, тому сам по собі факт дати підпису агітаційного документа, в даному випадку, не звільняє правопорушника від відповідальності, так як заява-звернення була опублікована в газеті “Голос народу” від 01 січня 2010 року. Крім того, зі змісту заяви-звернення слідує, що воно буде обнародуване, використане тим чи іншим способом, з метою і для агітації за одного із кандидатів у Президенти України.  

Не видача ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення, не є підставою для скасування постанови суду.  

Адміністративне стягнення на ОСОБА_1 накладено у відповідності до вимог ст.ст. 33-35 КУпАП з врахуванням характеру вчиненого правопорушення, його особи, в межах санкції ст. 212-10 КпАП України, тому підстав для скасування постанови суду не вбачаю.  

На  підставі наведеного, керуючись ст.ст. 293, 294 КпАП України,-  

постановила:  

Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження.  

Скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Чортківського районного суду від 29 березня 2010 року щодо нього — без змін.  

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.  

  Суддя судової палати в кримінальних справах  
апеляційного суду Тернопільської області                                         Лекан І.Є.    

  З оригіналом згідно:  

Суддя апеляційного суду  

Тернопільської області                                                                 Лекан І.Є.  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація