У Х В А Л А |
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ |
7 вересня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України у складі :
головуючого |
Гуменюка В.І., |
суддів: |
Григор”євої Л.І., Костенка А.В., - |
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсним договору купівлі-продажу квартири,
в с т а н о в и л а :
У червні 2003 року ОСОБА_1. звернулась із позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1у м. Кременці Тернопільської області, посвідченого 17 вересня 2002 року приватним нотаріусом Кременецького районного нотаріального округу ОСОБА_4., посилаючись на те, що квартира була придбана у шлюбі з ОСОБА_2. і є їх спільною сумісною власністю. Проте ОСОБА_2. продав квартиру ОСОБА_3. без письмової згоди позивачки.
Рішенням Кременецького районного суд від 18 листопада 2003 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Тернопільської області від 9 березня 2004 року, у задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати ухвалені рішення суду, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 302 ЦПК України ( в редакції від 18.07.1963 року) справи в суді апеляційної інстанції розглядаються за правилами, встановленими для розгляду справ у суді першої інстанції.
Призначаючи справу до розгляду у суді апеляційної інстанції, канцелярія невідкладно надсилає повідомлення сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, про час і місце судового засідання згідно ст. 300 ЦПК України (в редакції від 18.07.1963 року).
Відповідно до ст. 303 ЦПК України ( в редакції від 18.07.1963 року) суд апеляційної інстанції відкладає розгляд справи в разі неявки у судове засідання особи, яка бере участь у справі, щодо якої немає відомостей про вручення їй повістки.
Судовою колегією встановлено, що апеляційний суд постановив ухвалу від 9 березня 2004 року за відсутності ОСОБА_1., не маючи даних про те, що її було повідомлено у встановленому законом порядку про час та місце судового розгляду справи.
Ураховуючи викладене, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України вважає, що апеляційний суд порушив вимоги норм процесуального права, що є підставою для скасування постановленої у справі ухвали.
Керуючись ст.ст. 332, 336, 338, 345 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_1задовольнити частково.
Ухвалу апеляційного суду Тернопільської області від 9 березня 2004 року скасувати, а справу направити до апеляційного суду для розгляду іншим складом суддів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий |
Гуменюк В.І. |
Судді: |
Григор”єва Л.І. Костенко А.В. |