Судове рішення #12888862

Справа № 2а-3529/10/11  

  П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  

 

21 грудня 2010 року                                              Суддя Київського районного суду м. Харкова Попрас В.О.,  

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1   до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення та зобов’язання здійснити перерахунок, нарахування, виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни»   , -  

 

В С Т А Н О В И В:  

2 грудня 2010 року до Київського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, в якому вона просить відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів за період з 01.01.2010р. по 31.12.2010р., зобов’язати відповідача здійснити їй перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком та провести відповідні нарахування і виплати на її користь недоплачену їй, як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за період з 01.01.2010р. по 31.12.2010р.  

Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 03.12.2010 р. відкрите скорочене провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1   до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення та зобов’язання здійснити перерахунок, нарахування, виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни» з 02.06.2010 р. по 02.12.2010 р.  

Згідно ч.3 ст. 183-2 КАС України відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали суду про відкриття провадження у справі, позову та копії документів не подав заперечень проти позову або заяву про визнання позову.  

Оскільки відповідачем у встановлений законом строк заперечень не подано, справа розглядається судом в порядку скороченого провадження у відповідності до вимог ч.5 ст. 183-2 КАС України, якою передбачено, що справа повинна бути розглянута в порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого ч.3 цієї статті, якщо суду не було подано заперечення відповідачем та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.    

Відповідно до ч.4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.  

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, вивчивши письмові матеріали справи, суд позовні вимоги  ОСОБА_1  підлягають задоволенню, оскільки як вбачається з матеріалів справи та наявних в ній доказів, п   озивач ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1  

Згідно зі ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років, тому позивач є дитиною війни в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що підтверджується копією паспортом та пенсійного посвідчення позивача.  

Враховуючи зазначений статус позивача, суд зазначає, що його соціальний захист регулюється Законом України «Про соціальний захист дітей війни», відповідно до ст. 6 якого дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

Виходячи з того, що позивач є дитиною війни в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни», суд вважає, що на нього повністю розповсюджуються всі пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни», в тому числі й право на підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком, як передбачено статтею 6 зазначеного Закону.  

Згідно ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.  

    Відповідно до п. 41 розділу 2 Закону України   «   Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України   »   текст статті 6 Закону України   «   Про соціальний захист дітей війни   »   викладено в редакції, якою визначено що «дітям війни» (крім тих, на яких поширюється дія Закону України   «   Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту   »   ) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України   «   Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту   »   дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.  

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 за №10-рп/2008 року, у справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України   »   і 101 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України   »   (справа щодо предмета та про внесення змін закону про Державний бюджет України), визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення п.п.41 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України   »   .  

Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 за №10-рп2008 року у цій справі має преюдиціальне значення для судів при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначеного закону, що визнані неконституційними.  

У відповідності з Рішенням Конституційного Суді України від 22.05.2008 року та приписів ч.2 ст.152 Конституції України, суд дійшов висновку, що з 22.05.2008 року УПФУ в Київському районі Харківської області повинен був нараховувати та сплачувати позивачу доплату до пенсії, у розмірі, який передбачено ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни   »   в редакції, яка діяла до 01.01.2008 р., оскільки з моменту ухвалення Конституційним Судом України рішення щодо неконституційності пп.41 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ця норма втратила чинність та не підлягала застосуванню. Отже, відповідач з 22.05.2008 р. мав діяти у відповідності з приписами діючої норми ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни   »   , нараховувати та здійснювати позивачу доплату до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.  

Законом України   «   Про Державний бюджет на 2009 рік» та про «Державний бюджет на 2010 рік» дію ст.6 Закону України   «   Про соціальний захист дітей» не зупинено.  

Таким чином, відповідач у 2010 році повинен діяти у відповідності з приписами діючої норми ст. 6 Закону України   «   Про соціальний захист дітей війни», якою передбачено, що   позивач має право на отримання доплати до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.  

За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування   »   , іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.  

Відповідно до ч.1 ст. 11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять, тому суд вважає за можливе захистити права позивача, яки «дитини війни», за період з 02.06.2010 р. по дату прийняття рішення по справі.  

На підставі викладеного, керуючись ст. 64, 124, 152 Конституції України, ст.ст. 3, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 6-14, 71, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -  

  П О С Т А Н О В И В :  

  Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.  

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Харкова про зобов’язання вчинити певні дії щодо не нарахування ОСОБА_1 доплати до пенсії, передбаченої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 02.06.2010 р. по 21.12.2010 р.  

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Харкова вчинити певні дії здійснити нарахування доплати до пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» за період з  02.06.2010 р. по 21.12.2010 р.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання сторонами копії цієї постанови.  

     

  СУДДЯ  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація