Справа № 3-5162/10/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2010 року Суддя Київський районний суд м. Харкова Бородіна Н.М., розглянувши матеріал справи про порушення митних правил у відношенні: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, 23.11.00, не працюючої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, паспорт НОМЕР_1, виданий Московським MB ХМУ УМВС України в Харківській області
за ст.352 МК України, -
ВСТАНОВИВ:
19.07.2010 о 13 год. 45 хв. при проведенні спільного митно-прикордонного контролю у відділі митного оформлення «Козача Лопань» митного поста Залізничний» Харківської обласної митниці під час здійснення митного контролю вагону № 8 електропотягу №6019 сполученням "Бєлгород-Харків" було проведено усне декларування гр-ки ОСОБА_2 В ході усного декларування гр-ка ОСОБА_2 не заявила про наявність товару, що підлягає декларуванню. Однак, при здійсненні подальшого митного огляду в на дні сумки під особистими речами, тобто з використанням способу, що утруднюють виявлення предметів, був виявлений товар - цигарки в асортименті в кількості 440 пачок на загальну суму 2070 грн., який гр-ка ОСОБА_2 не заявила під час усного декларування та перемістила через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.
Постановою першого заступника начальника Харківської митниці від 23.07.2010 року, в порушенні кримінальної справи за ознаками ч.1 ст. 201 КК України у відношенні ОСОБА_2 відмовлено за відсутністю складу злочину.
Суд зазначає, що з об’єктивної сторони правопорушення, передбачене ст. 352 МК України полягає в діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю. Законом визначені наступні способи приховування товарів від митного контролю у випадку переміщення їх через митний кордон України:
- із використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють їх виявлення;
- шляхом надання одним предметам вигляду інших;
- шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів або таких, які одержані незаконним шляхом, містять неправдиві дані чи є підставою для переміщення інших предметів.
Відповідно до п.5 Постанови Пленуму ВСУ від 03 червня 2005 року № 8 „Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил" незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - використанням інших засобів чи способів, що утруднюють виявлення предметів, можуть визнаватися, зокрема, приховування останніх у валізах, одязі, взутті, головному вбранні, речах особистого користування, на тілі або в організмі людини чи тварини, а також надання одним предметам вигляду інших (зміна їхніх зовнішніх ознак - форми та стану, упаковки, ярликів, етикеток тощо).
Як вбачається із протоколу про порушення митних правил, товари ОСОБА_2 переміщувала через митний кордон України на дні сумки під особистими речами , що ускладнювало їх виявлення.
Виходячи з вищенаведеного в діях ОСОБА_2 міститься склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 352 МК України, тобто переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.
Суд зазначає, що на час винесення рішення сплив місячний строк для накладання стягнення, однак відповідно до ч.3 ст. 328 МК України конфіскація предметів, які є безпосереднім об’єктом правопорушення, проводиться незалежно від часу вчинення або виявлення порушення митних правил.
Крім того, відповідно до п.18 Постанови Пленуму ВСУ від 03 червня 2005 року № 8 „Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил" товари (предмети порушення митних правил), а також предмети зі спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування зазначених товарів від митного контролю, і транспортні засоби, які використовувалися для переміщення товарів через митний кордон України, підлягають конфіскації на підставі ч. 3 ст. 328 МК незалежно від часу вчинення або виявлення правопорушення, а відповідно до ч. 2 ст. 326 МК - незалежно від того, чи є ці товари і транспортні засоби власністю правопорушника.
Транспортні засоби, які використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України за визначеними маршрутами та рейсами, що здійснюються відповідно до встановленого розкладу руху на підставі міждержавних (міжвідомчих) угод про транспортне сполучення, конфіскації не підлягають.
Таким чином, суд закриває провадження у справі, однак вважає за необхідне конфіскувати 440 пачок цигарок, які є безпосередніми предметами правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 328, 352 391, 392 МК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі, про порушення митних правил відносно ОСОБА_2 за ст.352 МК України - закрити.
440 пачок цигарок, вилучених згідно протоколу 19.07.2010 року №157/80700/10 – конфіскувати.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суд Харківської області.
Суддя підпис
Згідно з оригіналом Бородіна Н.М.