Судове рішення #12891718

Справа  № 3-5166/10/18  

 

 

П О С Т А Н О В А  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

  13 вересня 2010 року                                                 м.Харків  

Суддя  Київського районного суду м. Харкова  Бородіна Н.М., розглянувши матеріал справи  про порушення митних правил у відношенні:  ОСОБА_1,     ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Старий Лисець Тисменицького р-ну Івано-Франківської області, громадянин України, не працюючого, який мешкає за адресою: с.Старий Лисець Тисменицького р-ну Івано-Франківської області, Україна.  

за ст. 340  МК України, -  

          ВСТАНОВИВ:  

14.07.2010 року Харківською обласною митницею був складений протокол про порушення митних правил  №0128/80700/10 за ст. 340 МК України у відношенні гр. ОСОБА_1, відповідно до якого 14.07.2010 о 04 год. ЗО хв. при здійсненні спільного митно-прикордонного контролю у відділі митного оформлення «Тополі» митного поста «Куп'янськ» Харківської обласної митниці, на ст. Куп'янськ-Вузловий Куп'янського району Харківської області, в поїзді №108 сполученням «Київ-Астана», що слідував з України в Росію, в вагоні № 8, у купе №3, на третій полиці за матрацами, тобто з використанням способів, що утруднюють виявлення предметів, були виявлені неоформлені у митному відношенні трикотажні (у кількості 34 шт.) та промислові (у кількості 393 шт.) товари з 4-х найменувань на загальну суму 2626 грн., які громадянин України ОСОБА_1 переміщував через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, внаслідок чого скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст. 352  МК України.  

Правопорушник в судове засідання не з’явився, протоколі просив розглянути справу без його участі.  

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що 14.07.2010 о 04 год. ЗО хв. при здійсненні спільного митно-прикордонного контролю у відділі митного оформлення «Тополі» митного поста «Куп'янськ» Харківської обласної митниці, на ст. Куп'янськ-Вузловий Куп'янського району Харківської області, в поїзді №108 сполученням «Київ-Астана», що слідував з України в Росію, в вагоні № 8, у купе №3, на третій полиці за матрацами, тобто з використанням способів, що утруднюють виявлення предметів, були виявлені товари які не були задекларовані за встановленою формою, а саме -  трикотажні (у кількості 34 шт.) та промислові (у кількості 393 шт.) товари з 4-х найменувань на загальну суму 2626 грн., які громадянин України ОСОБА_1 переміщував через митний кордон України з приховуванням від митного контролю  

Постановою КМУ  №748 від 15.07.1997 року встановлено,  що  громадяни,  які  в'їжджають  (виїжджають)  в Україну,  здійснюють декларування предметів, що переміщуються ними через  митний  кордон  України,  в  усній  формі,  крім   випадків переміщення  предметів,  які декларуються в обов'язковому порядку, або предметів в обсягах, що підлягають оподаткуванню.  

Відповідно до п.11 Постанови КМУ № 748 від 15.07.1997р. до переліку відомостей, що оголошуються громадянами у разі переміщення ними через митний кордон України предметів відносяться  предмети, які підлягають обкладенню податками.  

Відповідно до ст. 250 МК України не підлягають декларування товари , сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро.  

Товари які переміщував ОСОБА_1 підлягали письмовому декларуванню, оскільки їх вартість перевищувала станом на 14.07.2010р. вартості 200 євро (14.07.2010 курс НБУ 100 євро – 959,9491 грн.).  

Постановою першого заступника начальника Харківської обласної митниці від 26.07.2010 року, в порушенні кримінальної справи за ознаками ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 201 КК України у відношенні ОСОБА_1 відмовлено за відсутністю складу злочину.      

Суд зазначає, що з об’єктивної сторони правопорушення, передбачене ст. 352 МК України полягає в діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю. Законом визначені наступні способи приховування товарів від митного контролю у випадку переміщення їх через митний кордон України:  

-     із використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють їх виявлення;  

-     шляхом надання одним предметам вигляду інших;  

-     шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів або таких, які одержані незаконним шляхом, містять неправдиві дані чи є підставою для переміщення інших предметів.  

Відповідно до п.5  Постанови Пленуму ВСУ від 03 червня 2005 року № 8 „Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил"  незаконне  переміщення  предметів  із  приховуванням від митного контролю  -  використанням інших  засобів  чи  способів,   що   утруднюють виявлення  предметів,  можуть визнаватися,  зокрема,  приховування останніх  у  валізах,  одязі,  взутті, головному вбранні, речах особистого  користування,  на  тілі  або  в  організмі  людини чи тварини,  а також надання одним  предметам  вигляду  інших  (зміна їхніх  зовнішніх  ознак  -  форми  та  стану,  упаковки,  ярликів, етикеток тощо).  

Як вбачається із протоколу про порушення митних правил, трикотажні та промислові товари, які належать ОСОБА_1, при переміщенні на поїзді № 108 сполученням "Київ-Астана",  через митний кордон України,  були сховані від митного контролю  на третій полиці за матрацами, що ускладнювало їх виявлення.  

Виходячи з вищенаведеного в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 352 МК України, тобто переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.  

Суд зазначає, що  на час винесення рішення сплив місячний строк для накладання стягнення, однак відповідно до ч.3 ст. 328 МК України конфіскація  предметів, які є  безпосереднім об’єктом правопорушення, проводиться  незалежно від часу вчинення або виявлення порушення митних правил.  
Таким чином, суд закриває провадження у справі, однак вважає за необхідне конфіскувати товари трикотажні та промислові, які є безпосереднім предметом правопорушення.  

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 328, 352 391, 392 МК України, суд, -                  

П О С Т А Н О В И В:  

  Провадження у справі,  про порушення митних правил відносно ОСОБА_1     за ст.352 МК України - закрити.  

  Трикотажні (у кількості 34 шт.) та промислові (у кількості 393 шт.) товари з 4-х найменувань на загальну суму 2626 грн, вилучені згідно протоколу 14.07.2010 року №0128/80700/10, які знаходиться на зберіганні на складі Харківської обласної  митниці – конфіскувати.  

 

Постанова  по    справі    про    адміністративне правопорушення  може  бути оскаржена   протягом  десяти  днів  з  дня її винесення до апеляційного суд Харківської області.  

   

  Суддя                                                               Бородіна Н.М.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація