Судове рішення #12893493

Справа 2-964/2010р.  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

  17 грудня 2010 року     Кременецький районний суд Тернопільської області  

в складі: головуючий суду Білосевич Г.С.,  

при секретарі:   Васільєвій О.М.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременець справу за позовом  публічного акціонерного товариства комерційного банку " Приват Банк " до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про звернення стягнення та за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до публічного акціонерного товариства комерційного банку " Приват Банк " про  визнання недійсним кредитної угоди та договору застави автотранспорту,  

  В С Т А Н О В И В:  

      ПАТ КБ «Приват Банк» звернувся з позовом про  звернення стягнення на майно відповідачів, яке є предметом застави та  судові витрати по справі.  

Представник ПАТ КБ «Приват Банк» у судовому засіданні  підтримала позовні вимоги та суду пояснила, що 17.04.2008 року між ПАТ КБ "ПриватБанк" та ОСОБА_2 укладено кредитний договір. Згідно даного договору  ОСОБА_2 отримав в Банку кредит в сумі 25 000 доларів США,  зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 17,00% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 18.04.2013 року. Проте відповідач не виконав належним чином умови кредитного договору, внаслідок за позичальником рахується кредитна заборгованість в сумі   26046 доларів США 80 центів.  Так, відповідно до ЦК України банк має право вимагати від позичальника дострокового повернення суми кредиту та сплати процентів за його користування, у випадку невиконання або неналежного виконання зобов'язань за договором. В забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором було укладено договори застави автотранспорту від 17.04.2008 року між позивачем та ОСОБА_3 В порушення вимог договору, відповідач зобов’язання за кредитним договором не виконує, предмети застави в заклад банку не передає. Згідно з договором застави, звернення стягнення та реалізація предмету застави здійснюється відповідно до чинного законодавства та даного договору, у тому числі шляхом безпосереднього продажу конкретному покупцю з правом укладення заставодержателем договору купівлі-продажу предмету застави від імені заставодавця.  А тому  представник позивача  просить суд передати в заклад позивачу шляхом вилучення у ОСОБА_3 належне йому на праві власності заставне майно, а саме: автомобіль марки DAF, 2000 року випуску, тип ТЗ: сідловий тягач, кузов:  НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1 та звернути стягнення на вищевказане майно шляхом безпосереднього продажу конкретному покупцю з правом укладення Заставодержателем договору купівлі-продажу предмету застави від імені Заставодавця та стягнути солідарно з відповідачів судові витрати по справі на користь  ПАТ КБ «Приват банк».  

ОСОБА_2 та ОСОБА_3  звернулись в суд із позов про визнання недійсними кредитної угоди № 05/08/559 К від 17 квітня 2008 року та договору застави автотранспорту від 17 квітня 2008 року, оскільки вони не укладали  та не підписували даних договорів.  Просять їх позов задоволити.  

Представник ОСОБА_3 – ОСОБА_4   в судовому засіданні позов до ОСОБА_3 та ОСОБА_2 не визнав та просить їх позовні вимоги до ПАТ КБ «Приват Банк»  задоволити в повному обсязі.  

ОСОБА_2  в судове засідання не з'явились,  хоча про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином.  Причини їх неявки суду не відомі.  

Суд, заслухавши представника ПАТ КБ «Приват Банк», дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступних підстав.  

Згідно кредитного договору від 17.04.2008 року укладеного між ЗАТ КБ "ПриватБанк" та   ОСОБА_2   , останній отримав в банку кредит в сумі   25 000 доларів США,  зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 17,00% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 18.04.2013 року.  

  Згідно розрахунку заборгованості та довідки про стан заборгованості, виданої ПАТ КБ "ПриватБанк"  сума кредитної заборгованості  ОСОБА_2 складає 26   046 доларів США 80 центів, що в гривневому еквіваленті становить 198476 грн. 62 коп.  

Згідно договору застави автотранспорту від 17.04.2008 року ОСОБА_3 надав банку під заставу автомобіль марки   DAF, 2000 року випуску, тип ТЗ: сідловий тягач, кузов:  НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1   на забезпечення виконання ОСОБА_2 зобов'язань вказаних в кредитному договорі.  

У відповідності до ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором а позивальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.  

Відповідно до ч.2 ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлено обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням ), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилась, та сплати процентів.  

Відповідно до ст. 590 ЦК України, звернення стягнення на предмет застави здійснюється за рішенням суду.  

Відповідно до ст.. 19 Закону України «Про заставу» за рахунок заставленого майна заставодержатель має право задовольнити свої вимоги в повному обсязі, що визначаються на момент фактичного задоволення.  

Відповідно до ст..25 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» у разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет застави в рішенні суду зазначається спосіб реалізації предмета застави... із застосуванням однієї із процедур, передбачених ст..26 вказаного Закону, яка передбачає і продаж предмета застави шляхом укладення договору купівлі - продажу з іншою особою - покупцем.  

Судом не встановлено фактів, а ОСОБА_2, ОСОБА_3 не представлено доказів  щодо порушення законодавства при укладенні даних договорів та визнання даних договорів недійсними, а тому позов в частині щодо визнання недійсними кредитної угоди № 05/08/559 К від 17 квітня 2008 року та договору застави автотранспорту від 17 квітня 2008 року  задоволенню не підлягає  

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК ст.ст. 525, 526, 530, 1054,1050 ЦК України, суд, -ВИРІШИВ:  

Винести заочне рішення.  

Позов задовольнити частково.  

Передати в заклад публічному акціонерному товариству комерційний банк " ПриватБанк" шляхом вилучення у   ОСОБА_3   належне йому на праві власності заставне майно, а саме: автомобіль марки   DAF, 2000 року випуску, тип ТЗ: сідловий тягач, кузов:  НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1.  

В рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № 05/08/559К від 17.04.2008 року в сумі 26   046 доларів США 80 центів, що в гривневому еквіваленті становить 198476 грн. 62 коп.   звернути стягнення на автомобіль  марки   DAF, 2000 року випуску, тип ТЗ: сідловий тягач, кузов:  НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1,   шляхом безпосереднього продажу конкретному покупцю з правом укладення Заставодержателем договору купівлі-продажу предмету застави від імені Заставодавця, зі зняттям вищевказаного автомобіля з обліку в органах ДАІ, а також наданням закритому акціонерному товариству комерційний банк "ПриватБанк" усіх повноважень, необхідних для здійснення продажу.  

В іншій частині позову відмовити.  

Стягнути солідарно із   ОСОБА_2, ОСОБА_3   в користь закритого акціонерного товариства комерційного банку " ПриватБанк" 1700 грн. державного мита та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.  

Рішення   суду   набирає   законної  сили   після   закінчення   строку   подання   заяви   про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.  

Заочне рішення   може бути   переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається  протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справу, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація