справа № 2-1335/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2007 року Орджоникидзевский районний суд м. Харкова
в складі:
головуючого - судді Ізмайлова И.К.,
при секретарі - Свиридовій Н.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом: ОСОБА_1до Харківської територіальної громади про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
встановив:
В лютому 2007 р. ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про визнання права власності в порядку спадкування за законом після смерті баби ОСОБА_2 на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1.
Зазначила, що їй, її сину ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належить спірна квартира.
ІНФОРМАЦІЯ_1 її баба ОСОБА_2. померла і після її смерті відкрилася спадщина -1/3 частина зазначеної квартири.
Виходячи з того, що вона пропустила строк на прийняття спадщини, перебуваючи за межами Харківської області разом з чоловіком військовослужбовцем Збройних Сил України, просила визнати за нею право на вказану спадщину, так як вона прийняла її фактично.
Відповідач проти позову заперечував, вважаючи, що позивачка фактично не прийняла спадщину.
Заслухавши сторони, перевіривши матеріали справи суд вважає необхідним позов задовольнити, виходячи з наступного:
Судом встановлено, що 03 жовтня 1995 року Харківським міським центром приватизації державного житлового фонду видано свідоцтво про право спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 на ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_4, реєстраційний № 7-95 -60271.
23 липня 1994 року ОСОБА_1 уклала шлюб з ОСОБА_5 та змінила прізвище на ОСОБА_5, що підтверджується копією свідоцтва про одруження виданого 31.08.1995 р.
На підставі рішення Орджонікідзевського райвиконкому № 28/17 від 096.02.1996 року в актовий запис про народження ОСОБА_4 внесено зміни, а саме прізвище змінено на ОСОБА_5, а по батькові з ІНФОРМАЦІЯ_2 на ІНФОРМАЦІЯ_3.
Враховуючи, що свідоцтво на право власності на квартиру АДРЕСА_1 видано в спільну сумісну власність ОСОБА_2,ОСОБА_1 та ОСОБА_4, у відповідності до ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», суд вважає за необхідне визнати за всіма власниками право власності на 1/3 частину квартири за кожним.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, яка постійно проживала в однокімнатній квартирі АДРЕСА_1
2
Виходячи з того, що спадщина відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1, дані правовідносини регулюються Цивільним кодексом УРСР у редакції 1963 року.
Після її смерті залишилася спадщина, яка складається з 1/3 частини однокімнатної квартири АДРЕСА_1
Згідно даних Четвертої Харківської державної нотаріальної контори, ніхто зі спадкоємців із заявами про прийняття або про відмову від спадщини в шестимісячний термін встановлений ст. 549 ГК УРСР, - не звертався.
У відповідності зі ст. 549 ГК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він фактично вступив в управління спадкоємним майном, або якщо він подав нотаріальному органу за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути виконаними протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Судом встановлено, що в єдиним спадкоємцем померлоїОСОБА_2. є онука ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвам про народження ОСОБА_1. батьком якої записаний ОСОБА_6, померлий, згідно до свідоцтва про смерть - ІНФОРМАЦІЯ_4. В свою чергу ОСОБА_6 є сином ОСОБА_2, що також підтверджується свідоцтвом про його народження.
У відповідності зі ст. 529 ГК України ОСОБА_1 є спадкоємцями першої черги за законом.
На день відкриття спадщини ОСОБА_1 з серпня 2000 року сплачувала комунальні платежі за користування квартирою в цілому, що свідчить про піклування та фактичний вступ у володіння майном і, таким чином, прийняла у власність все майно померлої, тобто виконала всі дії по прийняттю спадщини, передбачені ст. 549 ЦК УРСР.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,17,27, 31, 60, 61, 88 ЦПК України ст. ст. 529, 548, 549 ГК УРСР (у редакції 1963 p.), суд, -
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.