ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
19 червня 2006 р. | № 7/769 |
Колегія суддів Вищого господарського суду України у складі:
Головуючого судді Кузьменка М.В.,
судді Васищака І.М.,
судді. Палій В.М.,
розглянувши
касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства “Акціонерна компанія “Київводоканал”
на постанову від 12 квітня 2006р.
Київського апеляційного господарського суду
у справі №7/769 господарського суду м. Києва
за позовом Відкритого акціонерного товариства “Акціонерна компанія “Київводоканал”
до Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків “Молодіжний-15”
третя особа Акціонерна енергопостачальна компанія “Київенерго”
про стягнення 39 820,48грн.
в с т а н о в и л а :
Відкрите акціонерне товариство “Акціонерна компанія “Київводоканал” звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного господарського суду від 12.04.2006р., прийняту у справі №7/769 господарського суду м. Києва.
Вказана скарга не може бути прийнято до розгляду і підлягає поверненню з таких підстав.
Відповідно до ст.110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Постанова апеляційного господарського суду, в силу ст.105 ГПК України, набирає законної сили з дня її прийняття.
Оспорювана скаржником постанова Київського апеляційного господарського суду набрала законної сили 12.04.2006р., отже останній день строку, встановленого для оскарження її в касаційному порядку –12.05.2006р.
Як вбачається, касаційна скарга для відправлення до Київського апеляційного господарського суду здана скаржником відділенню зв’язку №217 м.Києва лише 15.05.2006р., тобто з порушенням встановленого строку.
Таким чином, встановлений строк оскарження у касаційному порядку постанови Київського апеляційного господарського суду від 12.05.2006р. у цій справі пропущено, однак клопотання про його відновлення не подано.
Крім того, відповідно до ст.1111 ГПК України, особа, яка подала касаційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копії касаційної скарги і доданих до неї документів, які у цієї сторони відсутні. Докази виконання вимог зазначеної норми додаються до касаційної скарги в силу ч.4 ст.111 ГПК України.
Вимоги до письмових доказів визначені нормами процесуального права. Зокрема, в силу ст.36 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії При цьому, оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.
Разом з тим, в якості доказів виконання вимог ст.1111 ГПК України скаржником додані ксерокопії фіскального чеку та опису вкладень у цінний лист, які належним чином не засвідчені, у зв’язку з чим не можуть бути прийняті судом в якості доказів. Так, підпис працівника ВАТ “АК “Київводоканал”, що підтверджує відповідність копії оригіналу, не засвідчений печаткою.
Допущені порушення є підставою для повернення касаційної скарги без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.86, пп.3,5 ст.1113 ГПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства “Акціонерна компанія “Київводоканал” на постанову Київського апеляційного господарського суду від 12 квітня 2006р. у справі №7/769 господарського суду м. Києва та додані до неї документи повернути.
Головуючий суддя М.Кузьменко Суддя І.Васищак
Суддя В.Палій