Справа № 2-А-1187/10.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2010 року Суддя Шевченківського районного суду м.Чернівці Ярема Л.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Чернівці про визнання протиправною бездіяльності у невиплаті щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та зобов’язання здійснити нарахування та виплату такої допомоги,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 29 листопада 2010 року звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом, посилаючись на те, що у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», він має статус «дитини війни», що гарантує йому право на отримання щомісячної надбавки до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, але відповідачем доплата у такому розмірі безпідставно не проводиться, а тому просить визнати незаконними дії відповідача щодо ненарахування та невиплати йому в повному розмірі підвищення до пенсії та зобов’язати відповідача провести даний перерахунок і виплату допомоги з 2006 року по 2010 рік. Просить поновити строк звернення до суду, обгрунтовуючи це тим, що такий строк він пропустив з поважних причин, оскільки йому стало відомо про порушення його права із засобів масової інформації.
Відповідно до ч.1, 2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляє ухвалу.
Згідно з п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Судом встановлено, що частина позовних вимог позивача ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності відповідача у невиплаті щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та зобов’язання здійснити нарахування і виплату такої допомоги за період з 2006 року по 28 травня 2010 року подана з пропуском встановленого законом шестимісячного строку, оскільки позовна заява надійшла до суду 29 листопада 2010 року.
Розглянувши вимоги позивача щодо поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом за період з 2006 року по 28 травня 2010 року, суд вважає, що підстав для поновлення строку за вказаний період немає, оскільки позивачем не наведено жодних обгрунтованих підстав, які б свідчили, що цей строк пропущений ним з поважних причин. Крім того, аналогічні справи розглядалися судами України, починаючи з 2007 року, набули широкого публічного резонансу, висвітлювалися у пресі й не позбавляли права позивача своєчасно звернутися до суду.
Суд вважає, що вимоги позивача за період з 2006 року по 28 травня 2010 року необхідно залишити без розгляду, а щодо позовних вимог, заявлених в межах строку звернення до адміністративного суду, провадження у справі необхідно відкрити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 100-103, 107 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Чернівці про визнання протиправною бездіяльності у невиплаті щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та зобов’язання здійснити нарахування і виплату такої допомоги за період з 2006 року по 28 травня 2010 року - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали, а у випадку, якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали до Львівського адміністративного апеляційного суду через Шевченківський районний суд м.Чернівці.
СУДДЯ Л.В.ЯРЕМА
- Номер: '
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1187/10
- Суд: Барвінківський районний суд Харківської області
- Суддя: Ярема Ляля Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.11.2010
- Дата етапу: 12.11.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1187/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Ярема Ляля Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.10.2010
- Дата етапу: 15.10.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії р/к
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1187/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Ярема Ляля Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.12.2010
- Дата етапу: 31.12.2010