Судове рішення #12899695

                        Справа № 2-а-3155/2010 р.  

  У Х В А Л А  

про відмову в поновленні строку звернення до суду з позовом,  

  залишення позовної заяви без розгляду  

28 грудня 2010 року                                                                 Менський районний суд  

                      Чернiгiвської областi  

в складі:  

  головуючого – судді     Парфененко О.Я.  

  при секретарі       Зубкович Н.Ф.,  

   

розглянувши у відкритому  судовому засіданні м. Мена  справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ м. Стрий Львівської області Кослик Ігоря Васильовича про поновлення процесуального строку в питанні визнання незаконних дій відповідача та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,  

  В С Т А Н О В И В:  

22 грудня 2010 року до  Менського районного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 в якому просить суд поновити пропущений строк звернення до суду, визнати дії відповідача незаконними, скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення.  

Сторони у судове засідання не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.  

У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснюється.  

Суд, керуючись  пунктом  5 ч.1 ст. 107 КАС України,  при відкритті провадження у справі вирішує питання про те чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом,  якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення.  

Частинами 1,2 ст. 99 КАС України передбачено, що  адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.    

Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України ( із змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України “ Про судоустрій та статус суддів” від 07.07.2010 року № 2453-VІ) адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.    

Враховуючи положення ч.2 ст. 99 КАС України, позивачем пропущено строк звернення до суду з даними вимогами  та не надано доказів пропущення строку звернення до суду з поважних причин і суд не вбачає підстав для його поновлення, а тому адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.      

  На пiдставi викладеного, керуючись ст.ст. 99,100, 102, 107, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд  

  У Х В А Л И В:  

Відмовити ОСОБА_1   в поновленні строку для звернення до адміністративного суду з вимогами   до інспектора ДПС ВДАІ м. Стрий Львівської області Кослик Ігоря Васильовича про поновлення процесуального строку в питанні визнання незаконних дій відповідача та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.  

Залишити без розгляду позовні вимоги ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ м. Стрий Львівської області Кослик Ігоря Васильовича про поновлення процесуального строку в питанні визнання незаконних дій відповідача та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.  

  Копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.  

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.  

        Суддя                 О.Я. Парфененко  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація