Судове рішення #12900137

                                                                                             справа №2-4588/10/18  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

04 листопада   2010 року   Київський районний суд м. Харкова   у  складі:  

головуючого - судді      Бородіна Н.М..,  

при секретарі                Ринденко А.С.    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу  за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, СГІРФО Київського РВГУМВС України в Харківській області, 3-я особа Орган опіки та піклування Київської районної у м.Харкові ради  про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням ,-  

                                                         встановив:            

           Позивач, ОСОБА_1, звернувся у суд  з позовом про визнання ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням –АДРЕСА_1 в  м. Харкові та зобов’язання СГІРФО Київського РВГУМВС України в Харківській області зняти відповідачку з реєстрації за вказаною адресою, посилаючись на ст.ст.  71,72 ЖК України  .  

Відповідачка  у судове засідання не з'явився   , про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, представник відповідачки у судовому засіданні проти позову заперечував.  

Співвідповідач - СГІРФО Київського РВГУМВС України в Харківській області, в судове засідання не з’явився, однак надав заяву про розгляд справи за його відсутністю.  

Третя особа – Орган опіки та піклування Київської районної у м.Харкові ради,  в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, в поданій заяві просив розглянути позов без його участі.  

Суд, вислухавши пояснення  позивача, представника відповідачки, дослідивши  матеріали справи, вважає, що позов  задоволенню  не підлягає з  наступних підстав.  

Відповідно до ст.ст.11,60 ЦПК України, суд розглядає справу у межах заявлених вимог та підставі наданих сторонами доказів.  

25 квітня 1995 року сторонами  був укладений шлюб. Як зазначено позивачем він з  дружиною мешкали однією сім’єю  до липня 2009 року. Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 був розірваний 29 вересня 2009 року , про що свідчить  свідоцтво про розірвання шлюбу серії 1-ВЛ № НОМЕР_1. Від шлюбу сторони мають  малолітнього сина ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_1.  

   Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на  ст.ст.71,72 ЖК України, відповідно до яких   у разі відсутності  наймача або членів його сім’ї  в місці проживання понад шість місяців без поважних причин відносно них може бути поставлено питання про визнання втрати права на житло.  

  З довідки місця проживання вбачається, що ОСОБА_3 зареєстрована квартирі АДРЕСА_1 в  м. Харкові .  

  Факт не проживання у спірній квартирі ОСОБА_3 з 2009 року підтвердили, допитані у судому засіданні  свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, а також підтверджено актом від 07.04.2010р.  (а.с.14).      

 Однак, як встановлено у судовому засіданні квартира АДРЕСА_1 в  м. Харкові придбана позивачем та неповнолітнім сином  на підставі договору купівлі продажу від 15.07.2000р., тобто в період шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_3  

       Відповідно до ч.1 ст. 22 КпШС України, який діяв на час виникнення вищезазначених правовідносин, майно, нажите  подружжям  за  час  шлюбу,  є  його   спільною сумісною  власністю.    

   Враховуючи зазначені положення ОСОБА_3 є співвласником спірної квартири, а  тому  посилання позивача на ст.ст. 71,72  ЖК  України є безпідставним, оскільки можливість позбавити співвласника спірної квартири права користуватись нею не передбачена  вказаними статтями, та взагалі не передбачена законом, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.  

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212, 215, 213, 225, 226 ЦПК України, ст.ст.71, 72 ЖК України, суд ,-  

вирішив :  

   В задоволенні позову відмовити.  

Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом  
десяти днів з дня його проголошення, через суд першої інстанції.  Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення  набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.  

                     Суддя                    підпис  

Згідно з оригіналом                                                 Бородіна Н.М.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація