Справа № 2 - а – 1458/ 2010р.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2010 року
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого-судді Бережняка В.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ніжині справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині Чернігівської області про визнання незаконними дій та зобов»язання нарахування та виплати державної соціальної допомоги, як дитині війни, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 06 грудня 2010 року звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив визнати незаконними дії управління Пенсійного фонду Укравїни в м. Ніжині щодо нарахування та виплати йому у 2010 році державної соціальної допомоги, як дитині війни, у меншому розмірі, ніж це передбачено законом, та зобов»язати відповідача провести нарахування та виплату йому державної соціальної допомоги за 2010 рік у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.
У мотивувальній частині позову позивач зазначив, що про порушення своїх прав дізнався з публікацій у пресі в 2010 році, де роз»яснювалося, що дана категорія справ розглядається в порядку цивільного судочинства у межах трьохрічного строку позовної давності, а рішенням Конституційного Суду від 09 вересня 2010 року, відповідно до якого спроави розглядаються в порядку адміністративного судочинства, обмежені його права, тому вважав, що строк звернення до суду ним пропущено з поважної причини, але в той же час у резолютивній частині позову поновити пропущений строк звернення з позовом до суду не просив.
Статтею 99 КАС України встановлено шестимісячний строк для звернення до суду з адміністративним позовом за захистом прав, свобод чи інтересів особи, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав.
На думку суду позивач знав про свої порушені права, оскільки отримував допомогу у меншому розмірі протягом минулих років, а в порядку цивільного судочинства дана категорія справ розглядалася лише в період з 10 березня 2010 року до 09 вересня 2010 року, тому вважає, що ним не доведено, що строк звернення до суду пропущено з поважної причини.
Наслідки пропущення строку звернення до адміністративного суду встановлені статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для залишення позовних вимог без розгляду.
Тому вимоги, які виходять з амежі шестимісячного строку звернення до суду, слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.100 ч.1 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині Чернігівської області про визнання незаконними дій по нарахуванню та виплаті йому державної соціальної допомоги, як дитині війни, у меншому розмірі, ніж це передбачено законом, за період з 01 січня 2010 року до 06 червня 2010 року та про зобов»язання нарахування та виплати йому державної соціальної допомоги, як дитині війни, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 01 січня 2010 року до 06 червня 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена сторонами до Київського апеляційного адміністративного суду через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області протягом п»яти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги напрвляється особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.Д.Бережняк